Novinky

BŘEZEN 2018
Děkujeme Vám, že stále přispíváte do ankety KOLIKA LET SE DOŽILO VAŠE SKINNY MORČÁTKO. Pokud máte nějakého skinny rekordmana, který se dožil více než sedmi (osmi) let, napište, pošlete foto, rádi tuto skutečnost zveřejníme u nás na stránkách. Více napsáno 16. 11. do kapitoly Jak dlouho žijí?
Budu se snažit doplnit vše, co se za poslední měsíce v naší CHS událo. Novinky jsou hlavně v chovu baldwinů, máme v chovu posily z Dánska a Ruska, po kterých již máme zdařilé odchovy a další plánujeme. Aktuálně se kromě baldwinů narodilo i několik skinny morčátek - sledujte kapitolu ODCHOVY skinny 2017, 2018 a ODCHOVY baldwini 2017,2018 Pro přehlednost jsme založili nové kapitoly SKINNY - chovní samci aktuálně, SKINNY - chovné samice aktuálně. Vše postupně doplňujeme.
Nově jsme do našeho chovu zařadili barvu blue (v kombinaci s bílou). A koncem loňského roku obohatila náš chov skupinka morčat divokých.
Domů Morče divoké - odchovy 2018 6. 2. 2018 VRH CA A1 CAVIA APEREA 1 + CAVIA APEREA 2
6. 2. 2018 VRH CA A1  CAVIA APEREA 2 + CAVIA APEREA 1
Jak jsem již psala v Novinkách, neodolala jsem a do chovu nám přibyla rarita - morče divoké (Cavia aperea). Sameček a dvě samičky. Přicestovali v krabici koncem loňského roku a hned po jejím otevření udělal sameček čest svému jménu. Bleskurychle vyskočil do výšky a zmizel za sušičku. Naštěstí bylo s touto variantou tak trochu počítáno a nevyběhl někde v prostoru, kde bychom ho již asi nikdy nechytili. Takto nám pouze trochu vymetl v nepřístupném místě pavouky, ale poměrně snadno jsme ho opět chytili a vrátili zpět k samičkám, tentokrát již do jeho nového domova, boxu, uzavřeného mřížkou. Pochopila jsem, že divočáky nelze chovat téměř "navolno" jako ostatní morčata, ale musí být řádně zajištěni.
Nejprve to byli pěkní plašani, ale pozvolna si začali zvykat, vyhlížet nás a panáčkovat - samozřejmě kvůli očekávaným lahůdkám. Překvapilo mě, že jsou čistotní, záchod si udělali v rohu, bobečky vrší do pyramidy. Ovšem zpočátku byl box prakticky neprůhledný, a to i okamžitě po vyčištění, jedna ze samic zřejmě stříkala moč na samečka a všude kolem. Takto morčecí samičky dávají samci najevo, aby jim dal pokoj, že nemají chuť, aby je nakrýval, že k tomu není správná doba. Takto se předvedli i ve chvíli, kdy tu ČT natáčela pořad o našich nahatých morčatech. Pana režiséra ale zajímala i tato "pramorčata", tak jen doufám, že se ten téměř neprůhledný box neobjeví ve vysílání. Samičce bylo úplně šuma fuk, že se to nehodí a počínala si jako při hašení požáru. Ostatně i další naše morčátka se v tomto směru při natáčení pěkně předváděla, manžel se musel jít během natáčení převlékat. Pořad Chcete mě se zatím ještě nevysílal, ale opravdu jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Manžel kupříkladu měl na sobě na začátku natáčení džíny světlé, ovšem když ho morčátko, které držel na klíně, pěkně promočilo, převékl se do tmavých.
No ale zpět k velkému překvapení, které nám starší ze samiček nachystala. Ze svého starého domova přijela již nakrytá, no a protože na ní nic nebylo vidět, porod jsme neočekávali. Jen jednoho rána byla v boxu dvě morčátka navíc. Dokonalé kopie těch velkých, krásní, okatí tvorečkové. Trochu mi připomínají horské sviště, obzvláště kyž panáčkují, někdy veverku bez ocásku. Každopádně máme první odchov morčete divokého, kluka a holčičku :).

Malí divočáci s maminkou, foto únor 2018

Mláďata - vpravo samička (tmavší), vlevo sameček, foto únor 2018
 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes139
mod_vvisit_counterVčera299
mod_vvisit_counterTento týden1699
mod_vvisit_counterMinulý týden2261
mod_vvisit_counterTento měsíc4887
mod_vvisit_counterMinulý měsíc7908
mod_vvisit_counterVše452774

Online (20 minutes ago): 5
Vaše IP: 54.166.152.187
,
Dnes: Bře 17, 2018

Copyright 2009 by MaraXa