Novinky

ŘÍJEN 2018
Děkujeme Vám, že stále přispíváte do ankety KOLIKA LET SE DOŽILO VAŠE SKINNY MORČÁTKO. Pokud máte nějakého skinny rekordmana, který se dožil více než sedmi (osmi) let, napište, pošlete foto, rádi tuto skutečnost zveřejníme u nás na stránkách.
Momentálně jsem dopřála všem našim morčátkům i sobě trochu zaslouženého odpočinku. Pro velký zájem jsem ale připustila dvě skinny samičky a dvě baldwinky k samečkům, aby se dostalo i na ty z vás, kteří jste zatím neměli štěstí a na miminko z našeho chovu trpělivě čekáte. Dvě baldwinky již úspěšně porodily, ale volný je již jen jeden sameček - baldwin.
Sledujte kapitoly Odchovy 2018 (Skinny, Baldwini), které doplňujeme nejvíce. Poslední skinny morčátka se narodila 25. 9. 2018

Domů Morče divoké - odchovy 2018 7. 4. 2018 VRH CA C1 CAVIA APEREA 2 + CAVIA APEREA 1
7. 4. 2018  VRH CA C1 DIVOKÁ CAVIA APEREA 2+ DIVOKÝ CAVIA APEREA 1
Tak toto byl neplánovaný vrh. Vůbec nebylo mým cílem množit malé divočáky hlava nehlava. Chtěla jsem jediný vrh, ovšem samičku jsem získala již nakrytou, což jsem nevěděla. Se samečkem byla ještě krátce, nic na ní nebylo patrné, jen najednou v boxu byli dva malí divočáčci navíc a k tomu čilý tatínek, který, jak se ukázalo, samičku hned znovu nakryl, i když jsem ho okamžitě oddělila. Již bylo hotovo... Tentokrát na ní březost patrná byla. Děsila jsem se, kolik těch miminek asi bude, když v případě, kdy se samičce narodila miminka dvě, nebylo na ní vidět vůbec nic. Termín jsem odhadovala tak kolem 15. dubna. Jenže tím, jak porodila překvapivě a nečekaně druhá samička, která s ní byla v boxu, se zřejmě spustil porod i jí (možná společně pojídaly plodové obaly). V ranních hodinách jsem se šla podívat na miminka, která se narodila pozdě večer. No a to, co jsem uviděla, nebylo vůbec hezké. Ležela v boxu mrtvá.... Jenže v tu chvíli jsem za samičkami zahlédla pohyb. Všechno to bylo jinak, než to původně vypadalo. Ke dvěma miminkům z večera přibyla dvě další - živá, no a v boxu ležela ještě dvě další - neživá.... Nevím, co se dělo. Samice rodila 60. den od nakrytí, což je přece jen hodně brzy. Miminka jsou droboučká, ale již se přisávají k cecíkům. Mám tedy v boxu dvě matky, každá má dvě mláďata, no a ještě  je tam s nimi Angie, "miminko" z dřívějšího vrhu, která vše nevěřícně sleduje. Já ostatně také..
.
7. 4. 2018 Všichni spolu. Vlevo vzadu starší samička, matka Angie (uprostřed vzadu), vpravo vzadu mladší samička. Vpředu jejich čtyři miminka - větší z nich patří k samičce vpravo, menší samičce vlevo. Pohlaví ještě přesně nevím.
(Z tohoto vrhu jsou na světě dvě holčičky - Cecilka, PV 61 g, a Cyrilka, PV 63 g).
 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes54
mod_vvisit_counterVčera124
mod_vvisit_counterTento týden968
mod_vvisit_counterMinulý týden1396
mod_vvisit_counterTento měsíc3613
mod_vvisit_counterMinulý měsíc9540
mod_vvisit_counterVše498757

Online (20 minutes ago): 2
Vaše IP: 54.225.26.44
,
Dnes: Říj 21, 2018

Copyright 2009 by MaraXa