Novinky

ŘÍJEN 2018
Děkujeme Vám, že stále přispíváte do ankety KOLIKA LET SE DOŽILO VAŠE SKINNY MORČÁTKO. Pokud máte nějakého skinny rekordmana, který se dožil více než sedmi (osmi) let, napište, pošlete foto, rádi tuto skutečnost zveřejníme u nás na stránkách.
Momentálně jsem dopřála všem našim morčátkům i sobě trochu zaslouženého odpočinku. Pro velký zájem jsem ale připustila dvě skinny samičky a dvě baldwinky k samečkům, aby se dostalo i na ty z vás, kteří jste zatím neměli štěstí a na miminko z našeho chovu trpělivě čekáte. Dvě baldwinky již úspěšně porodily, ale volný je již jen jeden sameček - baldwin.
Sledujte kapitoly Odchovy 2018 (Skinny, Baldwini), které doplňujeme nejvíce. Poslední skinny morčátka se narodila 25. 9. 2018

Domů Odchovy SKINNY 2011 7. 3. 2011 VRH U5 SAMANTHA+AARON
7. 3. 2011  VRH U5  SAMANTHA SKINNY VELVET + AARON SKINNY VELVET
Samantha překvapivě zabřezla s Aaronem. Původně totiž byla připuštěna právě k němu. Poté, co se ale řadu měsíců nic nedělo, a Samantha byla na svůj první vrh již poměrně stará, dali jsme ji k bílému, hladkému Pedrovi, který ji nakryl hned první den. Ovšem první Samantin vrh (K5) se nevydařil - porod byl těžký, dlouhý, nádherné mládě 172 g nepřežilo a druhé krásné mládě žilo jen chvilku. Samantha měla spoustu mléka, cizí miminka ale nepřijala a jinou samici k sobě nesnesla. Samotku snášela opravdu špatně. Rozhodli jsme se tedy, že ji necháme odpočinout u zřejmě neplodného Aarona. Nějakou dobu sice opravdu odpočívali, po čase jsme si ale všimli, že se Samantha pěkně kulatí. Teď již plodného Aarona jsme včas oddělili. Samantha zaujala své místo v pelíšku a tvářila se důležitě.
Dnes jsem zcela náhodou přišla právě ve chvíli, kdy Samantha tlačila. Byla u toho dost nervózní. Jednou dokonce vyskočila, trochu vykvikla, i když morčecí samičky většinou trpí potichu. A najednou se stočila do klubíčka, tlamičkou k zadečku, viděla jsem, že mládě jde ven - jenže zadníma nožičkama. Mládě s nima třepalo, ale hlava uvnitř, v porodních cestách! Naštěstí Samantha znovu zatlačila, mládě vyšlo ven celé - a zatímco Samantha ho nadále čistila "odzadu", protrhla jsem obal u čumáčku. Chvíli lapalo po vzduchu a rychle dýchalo, za chvíli se ale postavilo na nožičky a dralo se pod maminku k cecíku! Samantha opět trochu zatlačila, vyšla placenta. Samantha ji sežrala, vše rozvážně poklidila. No tohle ale určitě ještě není konec porodu, na to měla Samantha břicho příliš veliké! Po chvíli se Samantě začal vzdouvat bok. Mládě uvnitř se začalo natahovat, vzdul se i druhý bok, jako kdyby Samantha měla v břiše malé pravítko napříč. To je jen jedno mládě, neskutečný obr! Bude se opět opakovat ta hrůza z minulého porodu?
Samantha začíná tlačit. Nejde to. Zkouší to znovu a znovu - a nic.. Radost z prvního zachráněného miminka střídá hrůza, strach o Samanthu. Je to silná, statečná samička, ale porod je těžký. Zřejmě zas tlačí nějakého neskutečného obra. Minuty utíkají.. A najednou u zadečku tmavý obal. Vrhám se unavené Samantě pomoci, abychom neztratily ani vteřinu. Obal u čumáčku se mi daří protrhnout okamžitě, ale žádný nádech... Je to marné, mládě se udusilo již v porodních cestách. Po dvou zatlačeních je venku celé, obrovské. V první chvíli úleva, že je venku, že to Samantha zvládla, zároveň ale i pocit zmaru - od chvíle, kdy se tolik napínalo Samantě v břiše, neuběhla ještě tak dlouhá doba - teď tu přede mnou leží obrovská černá tan holčička a Samantha ji ještě čistí, ale již vím, že to nemá smysl. Nezvyknu si na to nikdy - mládě je to nádherné, celý tatínek, jako živé. Krásně to spolu "naplánovali". Dvě děti - kluk červený po mamince (111 g) a holčička černá tan (148 g) po tatínkovi. Naštěstí je tu ten živoucí chlapeček. Snad se nadále bude vše vyvíjet tak, jak má.

První mládě je šťastně na světě, vše očištěno. Samantha vyčkává. A potom tlačí a tlačí... Foto 7. 3. 2011

MLádě "OBR" se udusilo v porodních cestách. Samantha vše opět vzorně čistí, prvorozený chlapeček již "bojuje" o své právo u cecíku.

A maminku má úplně pro sebe. Foto 8. 3. 2011

Chlapeček si to na světě opravdu užívá a Samantha má konečně své živé miminko. Alespoň jedno. Morčecí samičky, a obzvlášť skinny samičky, to vůbec nemají jednoduché.

Malý UBU se sloníma ušima. Porodní váha 111 g. Foto 8. 3. 2011

Samantha se lekla rány při čištění boxů. Takhle skočila ke svému miminku, aby ho ochránila! Foto 11. 3. 2004

UBU 21. 3. 2011

UBU 21. 3. 2011, 224 g, barva červená s bílou - viz prsty na levé zadní nožičce
REZERVACE
Náš miloučký Ubu odcestoval 21. 5. ke své nové majitelce do Polska. Čekalo tam na něj vřelé přijetí a hejno červených samiček.
 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes105
mod_vvisit_counterVčera176
mod_vvisit_counterTento týden745
mod_vvisit_counterMinulý týden1396
mod_vvisit_counterTento měsíc3390
mod_vvisit_counterMinulý měsíc9540
mod_vvisit_counterVše498534

Online (20 minutes ago): 4
Vaše IP: 54.224.150.24
,
Dnes: Říj 19, 2018

Copyright 2009 by MaraXa