Novinky

ŘÍJEN 2018
Děkujeme Vám, že stále přispíváte do ankety KOLIKA LET SE DOŽILO VAŠE SKINNY MORČÁTKO. Pokud máte nějakého skinny rekordmana, který se dožil více než sedmi (osmi) let, napište, pošlete foto, rádi tuto skutečnost zveřejníme u nás na stránkách.
Momentálně jsem dopřála všem našim morčátkům i sobě trochu zaslouženého odpočinku. Pro velký zájem jsem ale připustila dvě skinny samičky a dvě baldwinky k samečkům, aby se dostalo i na ty z vás, kteří jste zatím neměli štěstí a na miminko z našeho chovu trpělivě čekáte. Dvě baldwinky již úspěšně porodily, ale volný je již jen jeden sameček - baldwin.
Sledujte kapitoly Odchovy 2018 (Skinny, Baldwini), které doplňujeme nejvíce. Poslední skinny morčátka se narodila 25. 9. 2018

Domů Ti, kteří odešli LESLEY "ČERNÍK" TERRA PUNCTATA
LESLEY TERRA PUNCTATA - "ČERNÍK"
Plemeno: hladké
Barva: černá
Narozen: prosinec 2009
Matka: Lessie Savonnier Plemeno: hladké  Barva: černá
Otec: Reno Savonnier Plemeno: hladké  Barva: černý dalmatin 
Foto ze dne: 26. 9. 2010 Váha: 1151 g ( 27. 11. 2010)
Poznámka z 8. 10. 2010 Tak bychom asi měli představit tohoto trochu tajemného, "oblečeného", samečka, aby bylo více jasné, co dělá mezi našimi naháčky. On tu ale opravdu má své místo! A náležitě si ho považujeme. Má nejen pěkný původ, předky až z NL a UK, ale je i moc milý, přátelský, prostě pohodář. A již se mu podařilo nakrýt naši Jezabell, i když vrh se moc nepovedl. Ale přece jen jedno mládě zůstalo, malá genová Černinka (víc o ní v kapitole Odchovy 2010, vrh F5). A to, co jsme si od "nové krve" slibovali, se začíná plnit - kulatější čumáček a pěkně sytá černá barva. Tak uvidíme, jak se vše bude dařit dál, nikam nespěcháme. Je pravdou, že jsme si původně do CHS Terra Punctata jeli pro genového, ale teď jsme moc rádi, že máme "Černíka" - tímto za něj znovu mnohokrát děkujeme. Začíná z něj být pěkně rozhýčkaný mazlík!
29. 11. 2010 Já mám nějak pocit, že když si nějaké morčátko hodně oblíbím, tak mi odejde. A tenhle krásný chlupáček to vzdal dneska. Trochu měl chronické potíže s dýcháním, po prázdninách jsme to přeléčili, prospíval dobře, i když stále trochu "funěl". Ale byl veselý od října přibral z 1O64 g na 1151 g. Včera jsem si všimla, že možná trochu hůře dýchá, dnes již se mi zdálo, že má i rýmu, ale ještě nic dramatického - normálně přiběhl k misce. Všichni doma máme virózu, nevím, zda právě toto bylo pro Lesleyho osudné. Nechtěla jsem nic ponechat náhodě, Lesleyho jsem ještě zvážila, abych dala přesnou dávku ATB. Absolutním šokem bylo, když jsem ve chvíli, kdy jsem ve chvíli, kdy jsem Lesleyho chtěla znovu vyndat z boxu  lék aplikovat, našla to nádherné morčátko bez známek života. Tak zle to ale ještě opravdu nevypadalo! Krásný, velký, nadějný sameček s krásně lesklou srstí a nádhernýma očima, mazlíček, protože měl milou povahu a byl na pomazlení zvyklý, neutíkal, nevadilo mu hlazení.
Opravdu je to zas jedno z těch dost záhadných, velmi rychlých úmrtí, kdy to člověk dost dobře nemůže pochopit - a přitom se již absolutně nic nedá dělat! 


Lesley, ale říkáme mu Černík
 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes54
mod_vvisit_counterVčera124
mod_vvisit_counterTento týden968
mod_vvisit_counterMinulý týden1396
mod_vvisit_counterTento měsíc3613
mod_vvisit_counterMinulý měsíc9540
mod_vvisit_counterVše498757

Online (20 minutes ago): 2
Vaše IP: 54.225.26.44
,
Dnes: Říj 21, 2018

Copyright 2009 by MaraXa