Novinky

6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/ nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)
Září 2019 - miminka z letních vrhů jsou již prakticky rozebrána, u některých se ještě rozhodujeme. Sledujte kapitoly Na prodej nebo Odchovy SKINNY 2019. V případě zájmu nám napište na tiefenbock@seznam.cz
Domů
V novém domově - výzva

Tuto kategorii zakládáme 5. 12. 2009 spolu s výzvou pro majitele morčátek z naší CHS 
Rádi bychom zde zveřejňovali fotografie morčátek z našeho odchovu, která se od nás rozběhla do blízkých i dalekých koutů naší planety. Pokud někdy budete číst tyto stránky a budete tak laskaví, že nám pošlete aktuální fotografii z nového domova, může to být třeba i fotografie potomků a pod., prostě cokoliv, co Vás napadne a co by přispělo k oživení této stránky (můžete samozřejmě připsat i pár řádek), budeme moc rádi. Předem děkujeme!

Snad každému opravdovému chovateli (bohužel se to nedá říct o tzv. "množitelích") záleží na tom, jaký nový domov jeho morčátka najdou, jací budou jeho noví majitelé, za jakým účelem si skinníka pořizují. Však také zdařilý vrh je vždy velkou událostí. Ne vždy se všechno povede tak, jak má, leckdy mláďata porod nepřežijí, někdy - a to je zlý sen všech chovatelů - nepřežije ani samička. Prostě je to dlouhá cesta - od sestavení vhodného chovného páru po zabřeznutí samičky, dále její téměř desetitýdenní březost, velké napětí, jak vše zvládne - a stěžejní okamžik - porod, který se ne vždy vydaří. A ani ve chvíli, kdy se Vám naskytne pohled do boxu, ve kterém samička pyšně střeží klubko svých nádherných malých naháčků (pro ty, kteří toto nikdy nezažili: je to podobný zážitek, jako když v lese najdete po dlouhém hledání nádherné místo se skupinkou hříbků, křemenáčů a pod., ovšem umocněný ještě tím, že se jedná o živé tvorečky), ještě nemusí být vyhráno. Nádherná, tlustá miminka nezačnou sát a ubývají na váze. Těžko říct, proč někteří nesají od maminky a raději se nechají krmit uměle (viz "Kaše Borisovka"). Je to potom několikatýdenní piplání takového miminka, nepřetržitá péče o ně ve dne i v noci. No a když se takové mládě podaří zachránit, vybuduje to u chovatele vůči takovému jedinci silný vztah. Takový "piplánek" bývá po několikatýdenní péči i značně "rozmazlený", ještě víc než ostatní morčátka. Myslíme si totiž, že zdravý základ je to nejlepší, co může skinník do života dostat. A samozřejmě k tomu patří i zdravá, kvalitní výživa. Pro naše morčata je samozřejmostí, že čerstvou, kvalitní zeleninu dostávají minimálně dvakrát denně (a střídáme různé druhy, vitamin C je pro morče životně důležitý), spolu s kvalitním senem a krmnou směsí, celé léto samozřejmě nesmí chybět milovaná lahůdka - tráva (ta se ostatně dá leckdy natrhat téměř po celý rok - alespoň hrstička pro samičku po porodu a pod. by neměla chybět). A stále musí mít přístup k čerstvé vodě!
Pevně věříme, že většina všech obdivovatelů tohoto nádherného morčecího plemene, kteří si od nás morčátko odvezli, si je toho všeho vědoma a nadále věnuje svému mazlíkovi či chovnému jedinci tu nejlepší péči. A nás velice potěší, když časem dostaneme zprávu, kde se můžeme dozvědět, co z miminka vyrostlo, a pokochat se řadou krásných fotografií, které nám ukazují, jak se má zvířátko u svých nových páníčků dobře. Stejně tak se dmeme pýchou, když se dozvídáme, že se našim skinníkům dobře daří v chovu a že dělají dobré jméno naší CHS ať již doma nebo v zahraničí.
A toto bylo, jest a bude vždy naším cílem - vypěstovat z tohoto zajímavého plemene odolné, krásné, životaschopné jedince - a s pomocí stejných nadšenců, jako jsme my, je pomoci zachovat a dále rozšířit pro další zájemce, kterým budou působit radost a potěšení. A jestli toto plemeno opravdu nepůsobí problémy alergikům, kteří jinak svého mazlíka mít doma nemohou (to ale, prosím, každý musí vyzkoušet sám - i skinníci nějaké ty chloupky mají a podestýlka a seno bývají prašné!), těší nás chov o to více!
    VILDA - SEŠÍVÁNEK
Naše statečné morčátko (viz vrh V5 v kapitole Odchovy 2011) našlo nový domov v CHS Chin Chin. Kdo má rád příběhy se šťastným koncem, tak tady se právě jeden odehrává. Dnes, 8. 6. 2011, přišly první fotografie. Tak takhle vypadá šťastný Sešívánek!

Vilda

Rána se zahojila a jizva prý již vůbec nebolí.
 
AMBRA

Roztomilá skinny samička Ambra se narodila v srpnu 2010 na "morčecích prázdninách". Bylo mi sympatické, že její budoucí majitelka, paní Alice M., neváhala vážit poměrně dlouhou cestu, aby se se svým morčátkem seznámila. A měla jsem velkou radost, že to byla láska na první pohled. Prodej je pro mě vždycky ta nejneoblíbenější součást chovu - ti, kteří mě znají, vědí, jak to myslím - tak trochu se s našimi odchovanci nedovedu rozloučit :) Ale naštěstí mají naše morčátka štěstí, že nacházejí opravdu láskyplný domov - a my jsme se touto cestou měli možnost seznámit se s mnoha příjemnými lidmi, kteří nám dělají zprávami o našich odchovancích opravdovou radost.
A tady je moje radost dvojnásobná. Ambra totiž v novém domově nalezla nejen láskyplnou péči, ale i morčecí kamarádku. Dalmatinní samička Ema Ambru přijala - je to opravdu paráda, když se to takto ke spokojenosti všech podaří!

 
Ambra roste do krásy - foto září 2010


Rarášek Ambra s Emičkou


V pelíšku u paničky


Ambra v boudičce s Emičkou
Paní Alici M. mnohokrát děkujeme za krásné fotografie.
 
Měli jsme radost ze shledání. Ambra se svou majitelkou, paní Alicí M., nás přijela 4. 6. 2011 navštívit. A vůbec se nebála! Je z ní pořádný kus "ženské" a je na ní vidět, že se má opravdu dobře.
 
5. 9. 2010 NOVÉ FOTOGRAFIE! NUGGET A KUBÍK
Tak to máme opravdu radost! Dostali jsme první fotografie těchto tříbarevných kluků. Opravdu vyrostli do krásy a je na nich vidět, že se v novém domově u paní P. mají opravdu dobře.


Nugget, září 2010


Kubík, září 2010ˇ

Říjen 2010: Přišly skvělé zprávy. Oba kluci krátce po sobě dokázali své kvality a zasloužili se o krásná miminka. Na ukázku nedávno narození Nuggetkovi tři kluci:
 
VASIL - ČERVENEC 2010

Měli jsme velkou radost, když v červenci 2010 přišla zpráva o tom, že "náš" Vasil z vrhu V3 (bratr Verenky a Velveta) se stal otcem pěti skinny morčátek. Však se z něj už stal kus chlapa - viz zaslané foto:


Vasil z vrhu V3 nám v novém domově neudělal ostudu - v červenci 2010 se stal otcem pěti skinny potomků! Panu Z. moc děkujeme za zprávu i za foto!


A tahle krásná holčička je Vasilova dcera, říjen 2010
 
25. 6. 2010 Čas od času nás velice potěší zprávy o našich odchovancích. Můžeme nejen vidět, jak vyrostli, ale i jak se zabydleli v novém prostředí.
Podívejte se s námi, jak si to v Brně užívá KRYŠPÍN, či v jižních Čechách ORNELLKA.


Kryšpín v Brně, červen 2010


Kryšpín obklopen nevěstami


Ornellka v CHS Z DOBRÉ VODY, červen 2010


Ornellka


SLáva, už roste tráva!
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes176
mod_vvisit_counterVčera544
mod_vvisit_counterTento týden8736
mod_vvisit_counterMinulý týden12971
mod_vvisit_counterTento měsíc36055
mod_vvisit_counterMinulý měsíc73609
mod_vvisit_counterVše1203415

Online (20 minutes ago): 29
Vaše IP: 3.209.80.87
,
Dnes: Říj 20, 2019

Copyright 2009 by MaraXa