Novinky

6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/ nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)
Září 2019 - ještě několik volných skinny miminek - viz kapitola Odchovy skinny 2019
Domů
Odchovy 2012


11. 7. 2012  VRH V8  VICTORIA SKINNY VELVET + YVAR SKINNY VELVET
Victoria opět nezklamala. V klidu a pohodě zabřezla s Yvarem a v klidu a pohodě přivedla na svět tři buclatá mláďata, dva kluky a holčičku. Miminka hned pěkně sají a vše se zdá být v naprostém pořádku.

Třetí miminko se schovává pod maminkou. Foto 12. 7. 2012

Po zkušenostech s předchozím vrhem jsem se tato miminka jednotlivě fotografovat ani nepokoušela. Jak vidíte, stejně by to nešlo. Jen mě zahlédli, už utíkali všichni s ušima nahoru do rohu.

Kdepak, nepodívají se. Vlevo holčička (tu si chceme ponechat), vpravo kluci.

V8 - 1, samička tricolor, foto 11. 8. 2012, váha 255 g


V8 - 2, samec, zřejmě červený s bílou, foto 11. 8. 2012, váha 282 g

V8 - 2 zepředu


V8 - 3, samec červený - bílý, kterému nemůžeme odolat. to "namalované" oko je neskutečné.
Foto 11. 8. 2012, váha 301 g

V8 - 3 zleva
 
29. 6. 2012  VRH U8  AMANDA SKINNY VELVET + CHARON SKINNY VELVET
Amanda to zvládla opravdu skvěle. Čtyři krásná, živá miminka, strakáčci, to je přeci úspěch. Miminka hned lezla pod maminku a hledala cecíky. Něco ale přece jen nefungovalo, miminka byla stále hubená a hladová. Nevím proč, snad má samice málo mléka. Z buclatých miminek se stávaly kostřičky. Tak přišla na řadu "borisovka". Dokrmujeme jen dvakrát denně, a je to znát. Ve chvíli, kdy toto píšu, je morčátkům již čtrnáct dní a všechna se mají k světu.
 
Poněkud pohublý vrh U8 s tetou Alicí. Amanda je ta vzadu. Foto 11. 7. 2012

Budou z nich určitě hezká morčátka, mají se k světu, váhový úbytek rychle dohánějí.

Pozn. z 20. 7. 2012 Na našem prázdninovém pobytu se narodila již troje morčátka. Pokoušela jsem se fotografovat, ale ačkoli jsem se snažila navodit atmosféru, že jsme doma, nešlo to. Fotografování již potřetí skončilo fiaskem. Poprvé spustil manžel vrtačku - a do morčátek jako když střelí. Ve chvíli, kdy se mi je podařilo uklidnit, začali štěkat u sousedů psi - a měla jsem co dělat, abych je pochytala.

Tak jsem to vzdala. Upřímně se všem omlouvám, vím, že na fotografie nových miminek čekáte a že jsem je slíbila. Ubezpečuji vás, že taková strašidla byste stejně nechtěli. A psát vám, že když třetí den konečně nepršelo a vše jsem nachystala, morčátka si pěkně vyndala ven, aby bez blesku nebyly barvy zkreslené, psi spali a manžel si četl noviny, prostě klid, věřili byste tomu, že v tu chvíli se strhl obrovský křik - přilétlo několik sojek, zřejmě rodiče, kteří právě vyvedli své mladé a něco či někdo je vyrušil? Normálně fotografuji ráda a jsem trpělivá, ale abych za morčátky skákala šipky a výsledkem potom byly následující fotografie?!! No prostě jsem to vzdala a portréty budou, až se morčátka trochu uklidní a zvyknou si na zvuky venkova :).

Tak jen pro ilustraci - pokus o portréty:

Zaštěkal pes. Tak znova..

U8 - 1 samička černá - červená s bílou. Foto 1. 8. 2012

U8 - 1 samička zprava

U8 - 1, foto 11. 8. 2012, váha 219 gFakt to bude hezký sameček, i když je to teď těžko uvěřitelné :)

Nejprve skákalo šipku morče, potom já. I mně je zvuk vrtačky nepříjemný, chápu to..

Polední pokus.. Tak snad raději někdy příště.

U8 - 2. Tentýž sameček 1. 8. 2012 Barva červená s bílou.

U8 - 2, foto , váha 268 g 


U8 - 3 sameček černý - červený s bílou. Foto 1. 8. 2012
 
U8 - 3 zepředu, foto 11. 8. 2012


U8 - 3 zleva. Foto 1. 8. 2012

U8 - 3, foto 11. 8. 2012, váha 290 g


U8 - 3 sameček červený (zřejmě). Foto 1. 8. 2012

U8 - 3, foto 11. 8. 2012, váha 269 g
 
17. 6. 2012   VRH T8   CINDY SKINNY VELVET + NIGGER SKINNY VELVET
Tak přece jen se to podařilo! Nigger je tříletý sameček, který je trochu slabší na zadní nohy. Dlouho dělal společníka stárnoucí Baby, která už miminka neměla. Po jejím odchodu byl velmi smutný, dá se říci, že chátral i tělesně. Z toho důvodu jsme k němu dali mladou Cindy. Vzniklo mezi nimi poklidné soužití - a stále se nic nedělo. Nijak na samičky nespěchám, dokonce jsem si říkala, že tady asi žádná miminka nebudou. Ovšem při včerejším čištění mi bylo jasné, že budou. Nemyslela jsem si ale, že hned další den! Dnes ráno to bylo opravdu překvapení. Tak se nám zas jednou neplánovaně narodila miminka za asistence tatínka. S jedním asi byla nějaká potíž, leželo prakticky zadupané v hoblinách, s okousaným uchem a hlavou, velký chlapeček (100 g), černý s bílou. Zbylá dvě miminka radostně pobíhala od maminky k tatínkovi. Niggřík byl celý šťastný, Cindy v pořádku. Zda mezi nimi něco proběhlo, nevím. domnívám se ale, že Nigger s těma jeho nohama zas až tak akční není. Prozatím jsem je tedy nechala spolu a dopřála jim to nenadálé štěstí. Cindy momentálně leží na jedné straně boxu a kojí, opodál leží sameček a rodinku pozoruje. Chtěla jsem tu idylku vyfotografovat, ale samec zbystřil a jal se krýt mláďata vlastním tělem. Potom je zkontroloval, olízal - a opět si šel opodál lehnout. Škoda přeškoda, že takto nemohou morčecí rodinky normálně fungovat, protože není dobré, když samec nakryje samičku hned po porodu, nebo ji honí a obtěžuje již dokonce před porodem a při něm, ale v tomto případě udělám výjimku - a když už to spolu takto zvládli, nějaký den je nechám spolu. Je to opravdu šťastná morčecí rodinka s dvěma pěknými dětmi - klukem a holčičkou. 

Ranní překvapení - miminka se schovávají za tatínkem!
Foto 17. 6. 2012

Chlapeček (vlevo, 116 g) černý s bílou, holčička (vpravo, 104 g), barva nejistá - vypadá jako čoko - bílá, ale bude to asi sable - bílá (ta zřejmě zůstane doma)
Krásná, silná mláďata po kvalitních předcích.
 
Spokojená rodinka. Vpředu Nigger, o kterém jsem se domnívala, že již asi potomky mít nebude - není zcela zdráv - a za ním, v bezpečí, Cindy s miminky.
Nigger vždy k samičce velmi přilne, odloučení pro něj bude kruté.

Tomio, sameček, černý s bílou. Foto 19. 6. 2012
Krásné, miloučké miminko, mírný chlapeček. Užívá si péče obou rodičů, což se hnedtak žádnému morčátku nepoštěstí.
 
Tomio 12. 7. 2012


Tamara, samička, zřejmě sable - bílá, protože nevím, jak by z tohoto spojení vznikla čokoláda. Jen to tak vypadá. Ale i když to není "předpisová" barva, je to moc hezké morčátko, které si nejspíš ponecháme.
 
NOVÁ ANKETA
Prosíme všechny z vás, aby věnovali pozornost nové anketě. Myslíme, že by mohla být zajímavá jak pro vás, tak pro nás. Prostě jen ZATRHNĚTE správný údaj a potom stiskněte tlačítko HLASOVAT. Anketa je anonymní a měla by dát odpověď nám všem o nejčastěji dožitém věku skinny morčátek. Ovšem POZOR, pokud zjistíte, že vaše morčátko je rekordman, že se dožilo vůbec nejvyššího věku ze všech, budeme rádi, když nám napíšete. Zveřejníme vás jako vítěze ankety. Potom by bylo dobré nám zaslat i foto vašeho morčátka, případně doložit dokladem jeho narození (pokud máte).
ANKETA JE MÍNĚNA JAKO SERIÓZNÍ PRŮZKUM, PROSÍME TEDY O NEZKRESLENÉ ÚDAJE.
Čím více se vás zúčastní, tím lépe!! DĚKUJEME!
 
NABÍDKA MORČÁTEK - červen 2012
Jelikož se nám v poslední době narodilo poměrně dost miminek, můžeme se s vámi o některá podělit. U nás to jsou především morčátka černá, u dcery se pro ty z vás, kterým nevadí pár chloupků navíc, narodily i hezké chlupatější holčičky. Jsou to samičky z vrhu L8 - viz též v kapitole NA PRODEJ, a další morčátka.
V případě zájmu nám napište. Můžete nám i napsat, o jakou barvu morčátka byste měli zájem.
Jen se omlouváme, že zatím nenabízíme morčátka bílá, ponecháváme si je do vlastního chovu. Děkujeme za pochopení.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1985
mod_vvisit_counterVčera1831
mod_vvisit_counterTento týden16803
mod_vvisit_counterMinulý týden16466
mod_vvisit_counterTento měsíc35009
mod_vvisit_counterMinulý měsíc55672
mod_vvisit_counterVše1128760

Online (20 minutes ago): 32
Vaše IP: 34.236.170.48
,
Dnes: Zář 15, 2019

Copyright 2009 by MaraXa