Novinky

ÚNOR 2019
Děkujeme Vám, že stále přispíváte do ankety KOLIKA LET SE DOŽILO VAŠE SKINNY MORČÁTKO. Pokud máte nějakého skinny rekordmana, který se dožil více než sedmi (osmi) let, napište, pošlete foto, rádi tuto skutečnost zveřejníme u nás na stránkách.
6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/
nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)
Domů Odchovy SKINNY 2019 7. 3. 2019 VRH E14 TERRY + TABAK
7. 3. 2019  VRH E14  TERRY SKINNY VELVET + TABAK SKINNY VELVET
Tak Terry nás napínala hodně dlouho. Se samečkem byly od listopadu tři samičky - Terry a její dvě dcery Ionesca a Imala. Žili si v pohodě pospolu až do ledna, kdy začal být v boxu neklid. Sameček byl nervní, samičky dokonce pokousal, musela jsem ho oddělit. A bylo to v pravou chvíli, Ionesca krátce poté porodila dvě holčičky. Byly v jejím bříšku dobře utajené. Ačkoli normálně nechávám samičkám v poslední fázi březosti soukromí (samostatný box), Ionescu a její miminka jsem nechala pohromadě s tetou i babičkou. K nerudnému samci jsem žádnou ze samiček již nevrátila. To radši žádná miminka než pokousané a vystresované samičky. Jenže po nějakém čase se v boxu u samiček opět strhla mela. Tentokrát se nějak Imala nepohodla se svou maminkou Terry. Šla jsem vyhodnotit situaci a všimla jsem si, že tentokrát nemá náladu jindy klidná Terry. Tak jsem tedy připravila další box, abych ji oddělila - a když jsem ji brala do rukou, bylo mi jasné, že na ty své nálady má nárok. Je březí!! Ale vůbec jsem netušila, kdy by měla rodit. A Terry nás opravdu napínala hodně dlouho. Zatímco Ionesce se miminka narodila již 16. 1., Terry svá miminka přivedla na svět až 7. 3.! Chvíli jsem měla dojem, že je březí i Imala, to se ale nepotvrdilo, ta jen normálně trochu přibrala.
Ale teď již k dlouho očekávanému porodu.
 
Terry si to na samotce docela užívala.

Tady již nedlouho před porodem. Vzhledem k tomu, kolik se na miminka těšilo zájemců, jsem si tentokrát přála, aby jich bylo víc a aby bylo hlavně všechno v pořádku!
Tak úplně se mi sice přání nesplnilo, ale jinak myslím, že i tak je důvod k radosti.

7. 3. 2019 v brzkých ranních hodinách jsem našla v boxu Terry se čtyřmi miminky. Tři miminka se tulila k sobě, jedno leželo opodál s hlavičkou v obalu. Již se mi ho nepodařilo vzkřísit. Krásnému čokoládovému samečkovi již nebylo pomoci. Je to škoda, ale jsem moc ráda, že Terry se po chvíli odpočinku začala o zbývající tři miminka vzorně starat.

Škoda krásného chlapečka, mohl někomu udělat velkou radost, byl zdravý a silný. Možná šel ven koncem pánevním, netuším. Každopádně měl očištěný zadeček, ale hlavičku a přední část těla měl v obalu. Čumáček jsem mu uvolnila já, ale již to nebylo nic platné...

Takže se všem dalším zájemcům o morčátko od nás moc omlouváme, morčátka z tohoto vrhu byla již dlouho předem rezervovaná, na všechny čekatele se ani teď bohužel nedostane..
Jinou viditelně březí samičku zatím nemám, tak teď bude chvíli pauza. Ale třeba nás zase nějaká samička již brzy překvapí...

Edwin, sameček čokoládový, foto 23. 3. 2019, rezervace

Eireen, samice čokoládová, zůstane doma, foto 23. 3. 2019

Ellinka, samice čokoládová, rezervace, foto 23. 3. 2019
 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes943
mod_vvisit_counterVčera1959
mod_vvisit_counterTento týden8568
mod_vvisit_counterMinulý týden9416
mod_vvisit_counterTento měsíc31035
mod_vvisit_counterMinulý měsíc50053
mod_vvisit_counterVše890478

Online (20 minutes ago): 32
Vaše IP: 3.88.156.58
,
Dnes: Kvě 24, 2019

Copyright 2009 by MaraXa