Novinky

6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/ nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)
Září 2019 - ještě několik volných skinny miminek - viz kapitola Odchovy skinny 2019
Domů Odchovy SKINNY 2010 PODZIMNÍ VRHY - HODNOCENÍ
27. 11. 2010 PODZIMNÍ VRHY - HODNOCENÍ
Do období podzimních vrhů počítáme období září - listopad. Uskutečnilo se jich v něm sedm, bohužel ne právě úspěšných. Nejvíc nás mrzí, že dvě samičky, Dasha a Galaxie, zaplatily za svou březost životem. Celkem přežilo deset mláďat, z toho čtyři samičky (dvě genové) a šest kluků (tři genoví). Z převážně mnohočetných vrhů se předčasně narodilo, či uhynulo při porodu nebo krátce po něm dalších dvacet tři mláďat. Vše je podrobně popsáno u jednotlivých vrhů.
Dále jsme se zaměřili především na celkové ozdravení chovu - nějak se nám při vší péči, kterou morčátkům věnujeme, nedařilo. No a přesvědčili jsme se, že méně někdy znamená více. Ve snaze přilepšit těm žroutům jak nejlépe to jde, začali jsme kromě zeleniny nosit z hypermarketů i tašky různého lupení - z kedluben, ředkviček, celeru, petržele a pod. Morčátka nás vítala hlasitým pískáním, div neskákala z boxů - kdo by odolal! Vždy jsme s tou "kořistí" spěchali domů a těšili se, jak jim zase nadělíme jejich oblíbené pochoutky. Jenže... občas se stalo, že některé morče dostalo průjem - a občas to bohužel dopadlo špatně. I když jsme vybírali lupení čerstvé, zdánlivě čisté.. Stále jsem tu souvislost spíše jen tušila. Po několika rozhovorech s chovateli s podobnými zkušenostmi mi bylo jasné, že musím být "tvrdá". A i když se teď na mě v obchodě "smějí" plné bedýnky lákavě vypadajícího lupení, zatnu zuby a jdu dál.. A vyplatilo se! Od té doby, co krmíme "pouze" krmnou směsí, dvakrát denně čerstvou, kvalitní zeleninou (tu jsme předtím dávali ještě k tomu lupení) - tj. paprikou, okurkou, celerem, mrkeví, rajčaty - a dostatečnou dávkou kvalitního sena, nevyskytly se ani jednou!!! zažívací potíže a všichni (kromně jedné samičky) parádně prospívají. Ono jim to vážně škodilo! Snad ne všem, ale ti mladí na to jsou rozhodně citlivější. Teď se zase konečně kocháme pohledem na zdravá, spokojená zvířata. Pokoušíme se kromě vit. C přidávat do vody i další vitamíny, zatím dost neúspěšně. Ale opravdu to teď nevypadá, že by jim něco chybělo. Všichni (snad s výjimkou postarších samečků) přibývají a rostou jako z vody. Tak jsme je trochu v boxech přeskupili, některá starší morčátka si již zaslouží odpočinek, a čekáme, co předvede dospívající generace našich nových nadějí. Připustili jsme několik samiček... Ale opravdu to všechno nechci zakřiknout - kdo morčátka již nějakou dobu chová, ví, jak snadno ty plány nevyjdou dle představ chovatele... Ale již je nám v naší CHS bez nových miminek smutno :).  No nebudu předbíhat, uvidíme, co nám nadělí vrhy zimní..   
 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1985
mod_vvisit_counterVčera1831
mod_vvisit_counterTento týden16803
mod_vvisit_counterMinulý týden16466
mod_vvisit_counterTento měsíc35009
mod_vvisit_counterMinulý měsíc55672
mod_vvisit_counterVše1128760

Online (20 minutes ago): 34
Vaše IP: 34.236.170.48
,
Dnes: Zář 15, 2019

Copyright 2009 by MaraXa