Novinky

6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/ nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)
Po COA 2019 a 9 th Double Cavy Show v Lysé nad Labem 2019, dostala naše morčátka ocenění nejvyšší i na 7 th Winter Double Cavy Show 2020 v Toulcově dvoře. Květen 2020 velká radost! Úspěchy na virtuální výstavě morčat na Ukrajině - viz kapitola Výstavy!
A další radost na výstavě v Rudné (titul Krajský šampion). A v srpnu 2020 účast na 1 virtuální výstavě morčátek u nás - ještě probíhá.
Musíme též doplnit dva úspěšné vrhy skinny morčátek a baldwinů..

Domů Odchovy SKINNY 2011 25.11.2011 VRH M7 WACO + YNX
25. 11. 2011  VRH M7  WACO + YNX
Ne vždy se všechno vydaří, jak právě dnes předvedla čokoládová samička Waco. Že je březí, bylo již dost znát, oddělila jsem tedy Ynxe, posledního samečka, který ještě neprošel léčbou proti parazitům, stejně jako několik březích či kojících samiček. Zda právě toto bylo příčinou, že Waco dnes potratila, nevím, každopádně mě hned napadlo porovnání s vrhem M6 a nemocí, která způsobila velké potíže a úhyny právě v tomto vrhu. Waco a Ynx se přitom jevili jako zcela zdraví.
Každopádně jsem dnes ve včera vyčištěném boxu zahlédla zakrvácené hobliny. Někdy to tak vypadá, i když čerstvé borovicové hobliny nasáknou močí, tady jsem se ale pozastavila a pozorněji zahleděla. Ponořená v hoblinách ležela bohužel i miminka. Waco se pokojně "pásla" na druhé straně boxu se dvěma dalšími samičkami. Ani nevypadala pohuble, jen jí trochu splasklo bříško. Mláďat jsem postupně napočítala pět. Dvě z nich byla prakticky okousána na kost. Zbylá tři se zdála být barevně spíše po oranžovém tatínkovi. Našla jsem ještě placentu - vše, co z vrhu zbylo, vážilo celkem 164 g. Určitě je velká škoda, že to takto dopadlo, ovšem při pohledu na nikterak netruchlící Waco, jsem byla ráda, že je alespoň ta úplně v pořádku. Tedy alespoň doufám. Teď si rozhodně nějakou dobu odpočine a později k ní vybereme jiného partnera. S Ynxem jim to bohužel nějak nefunguje.
  
Spokojená skupinka před několika dny - Waco vlevo. Foto listopad 2011

Dnes se to prostě nepodařilo... Foto 25. 11. 2011

Naštěstí mám kamarádky.. Foto 25. 11. 2011

Poznámka z 29. 11. 2011 Bohužel vše mělo smutnou dohru. Bohužel tak smutnou, že jsem ani neměla sílu otevřít stránky a psát... Waco si ale nezaslouží, aby zmizela ze světa bez povšimnutí. byla to krásná a milá samička, kterou jsme si vypiplali z nemocného miminka a která u nás ve společnosti svých morčecích kamarádek prožívala spokojený život. Nic nenaznačovalo tomu, že by nás měla takto předčasně opustit.
jak jsem psala, s miminky se to nepovedlo. Waco ale neměla žádný příznak nějakých potíží. Samozřejmě, že jsem ji prohlédla, zkontrolovala. Nebyla nikterak sutná, na pohmat bylo vše vláčné, nic ji nebolelo, nekrvácela. Měla velkou chuť k jídlu, ani nebyla nijak pohublá.

Waco po nešťastném porodu 25. 11. 2011 Vypadá v pořádku, chová se normálně..

Březím a kojícím samičkám ještě přilepšuji dávkou zeleniny před spaním. V pátek jsem tedy rozdala "druhou večeři" i Waco a samičkám, které s ní byly v boxu. Specielně Waco přiběhla a brala si ode mě okurku z ruky. Bylo kolem půlnoci..
Pár hodin stačilo k tomu, aby se vše změnilo. Bohužel se už nedozvíme, co se stalo během následujících několika hodin.
Ráno 27. 11. se mi naskytl následující pohled: 

Waco byla ještě vláčná a teplá, ale vše bylo nenávratně ztraceno. A tak jako Orsolya a Beatrice, tak jsem i já stála nevěřícně nad boxem a říkala si:"Proč? Co se mohlo stát?" Nějak se toho smutku v sobě stále nemohu zbavit, íkám si, zda jsem snad něco nezanedbala, opravdu se ale muselo přihodit něco náhlého. Snad embolie, srdeční selhání? I po smrti byla tak čisťounká, i u zadečku, u tlamičky, po tělíčku ani škrábnutí... Je nám to moc líto, Waco, moc nám budeš chybět.
I Orsolya a Waco z toho byly přepadlé, nesvé. Měla jsem chvíli strach i o ně, chodila jsem je
kontrolovat. Beatrice mě při tom úplně vyděsila:
 
Proboha, to snad ne?!! Foto 27. 11. 2011
 
Beatrice je naštěstí v pořádku, jen se z té hrůzy potřebovala vyspat. Na obou samičkách je vidět, jak to prožívají, jak stále hlídají místo, na kterém jim před očima odešla jejich kamarádka.
 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes47
mod_vvisit_counterVčera361
mod_vvisit_counterTento týden408
mod_vvisit_counterMinulý týden2833
mod_vvisit_counterTento měsíc12449
mod_vvisit_counterMinulý měsíc14007
mod_vvisit_counterVše1493533

Online (20 minutes ago): 12
Vaše IP: 3.234.143.26
,
Dnes: Zář 29, 2020

Copyright 2009 by MaraXa