Novinky

6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/ nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)

1. 10. 2020 Morče divoké v našem chovu také na youtube ve videu Eduarda Nováčka. https://www.youtube.com/watch?v=KgCUd7tDeV8

Domů Odchovy SKINNY 2012
Odchovy 2012
1. 11. 2012  VRH O9  JASNĚNKA SKINNY VELVET + HOLLAND SKINNY VELVET
(Morčátka z tohoto vrhu zatím nenabízíme - jednak jsou dlouhodobě předem zamluvená, jednak chceme nějaký čas počkat, co z nich vyroste.)
Ani jsem se raději nikde nezmiňovala, že Jasněnka čeká svá první miminka již každým dnem. I když vše bylo v pořádku, netušila jsem, jak to dopadne. A protože v chovu bílých se dlouhodobě nedařilo, nechtěla jsem to zakřiknout. Ale dopadlo to skvěle - dvěma krásným, mladým, zdravým morčátkům - Jasněnce a Hollandovi - se narodila čtyři velká, buclatá, kvalitní miminka, prozatím všechna bílá, dva kluci a dvě holčičky. Jelikož ale jsou oba rodiče himalájci (Holland je opravdu nádherný - má dobarvené všechny znaky), předpokládám, že se miminka začnou též zabarvovat. A snad se jim tentokrát již opravdu nic zlého nestane. Dříve jsme mívali tak krásná bílá a himalájská skinny morčátka - a teď se je již tak dlouho nedařilo odchovat. Tak snad je již tento vrh opět nadějným počátkem.

Svůj poklad si Jasněnka schovávala pod pelíškem. Foto 1. 11. 2012

Jasněnka, dva kluci a dvě holčičky. Foto 1. 11. 2012


Pozn. z 15. 11. 2012: Bohužel jsme přišli o jedno z mláďat, nejmenšího chlapečka. Jevil se zcela zdravý, včera ale začal posedávat, chladnout. Měl takové promodralé bříško. Zahřívala jsem ho, pozorovala, zdálo se, že je již vše v pořádku, normálně běhal a jedl. Večer jsem si ale všimla krve u jeho zadečku, po chvíli mu vylezlo ven střívko. To již jsem věděla, že má morčátko vážný problém. Vše jsem mu omyla, nevypadalo to, že by měl bolest. Střívko se dokonce opět zatáhlo dovnitř. Morčátko běhalo a chovalo se normálně. Tělesná teplota byla ale nižší, bříško promodralejší. Dala jsem čisté pelíšky, jeden dospod, druhým jsem celou rodinku přikryla. V noci jsem je kontrolovala, mládě se již zahřálo, spalo s ostatními pod pelíškem. Po výhřezu střeva ani po krvi nikde nebyla ani památka. Kdybych to náhodou neviděla, asi bych ani netušila, že se něco stalo. Vypadalo to nadějně. Ráno jsem ale morčátko našla mrtvé, bohužel. Byl stále čisťounký, u zadečku ani známka toho, že něco nebylo v pořádku. Zřejmě měl vnitřní problém, který ho zahubil. Škoda, přišlo to náhle, nečekaně. U těch bílých morčátek je to stále jak začarované.

Orestes, foto 17. 11. 2012

Oriana, foto 17. 11. 2012

Orbita, foto 17. 11. 2013
 
31. 10. 2012  VRH N9  PATTI SKINNY VELVET + ITCHY VON DER KUSCHELWIESE
Itchy opravdu hned v prvních dnech, co k nám přišel, nakryl všechny tři samičky, se kterými se proháněl ve výběhu. I když on si rád pospí, ani se mi nezdálo, že by byl tak akční. U všech samiček je to poprvé, každá obrovské břicho - vypadaly chudinky jako tři želvy. Romy porodila jako první, bohužel šesterčata, i když krásná. Naštěstí se tato mladá,  silná samička rychle vzpamatovala. Z mláďat se udrželi čtyři velcí kluci. Každé samičce jsem přidělila větší box, aby měly na porod dostatečný prostor. Určitě to bylo dobré rozhodnutí, protože Romy před porodem pátého miminka běhala po celém boxu, mládě se totiž "zaseklo" a ona si takto pomáhala. Nakonec se jí podařilo vše zvládnout, i když se poslední dvě miminka přidusila v porodních cestách. Ale i zdravá samička se čtyřmi krásnými kluky je důvodem k velké radosti.
Patti jsem našla ráno již s miminky. Při prvním pohledu do boxu jsem viděla jedno mládě mrtvé a dvě živá.
 
První pohled do boxu - foto 31. 10. 2012

A nejsou jen dvě - vzadu bylo miminko ještě jedno, krásní cvalíci - foto 31. 10. 2012

Patti si je pěkně hlídá - foto 31. 10. 2012

Nádhera! Foto 31. 10. 2012
Ve vrhu byli tři kluci a holčička. Mrtvé mládě byl sameček.
Takže máme z posledních dvou vrhů šest černých samečků a jedinou samičku (ta určitě zůstane doma, je první po Itchym). Mláďata jsou krásná, kvalitní (dnešní váhy 92, 109, 88, 88 g). Tak hlavně aby teď i samičky zvládly dobře kojení, pro jistotu přikrmuji, momentálně pomáhá "borisovka" třinácti miminkům z posledních vícečetných vrhů. Je to práce, ale i pěkná odměna v chovu. Je vidět, že letní pobyt na venkově morčátkům prospěl - teď se odměňují pěknými mláďaty.

Nairob, foto 17. 11. 2012

Nelson, foto 17. 11. 2012

Nugeta, foto 17. 11. 2012
 
28. 10. 2012  VRH M9  ROMY SKINNY VELVET + ITCHY VON DER KUSCHELWIESE
A je to tu zase - šesterčata!! První vrh po Grandšampionovi ČR a nositeli mnoha dalších titulů a ocenění Itchym je tedy opravdu monumentální - jsem vyčerpaná snad více než samička!
Právě ve chvíli, kdy jsme chtěli udělat konečné přeskupení v boxech (to je vždycky vymýšlení, aby to morčátkům vyhovovalo!) kvůli třem březím samičkám, které Itchy nakryl asi téměř současně zřejmě ihned po připuštění, začala jedna z nich rodit. Zbylé dvě nevěřícně přihlížely a natahovaly hlavičky k rodící samičce. Vzhledem k pokročilé březosti vypadaly spíše jako želvy. Nemám dobrou zkušenost s ponecháním více samiček v době porodů pohromadě, lépe se mi osvědčilo ponechat jim soukromí v prostornějším boxu, spíše je opět sloučím, když jsou již miminka na světě. Proto jsem obě opatrně podebrala a oddělila každou do samostatného boxu. Mezitím porodila Romy čtyři miminka, krásná, černá, poměrně veliká. Viděla jsem ale, že má na břiše ještě boule - to určitě bude ještě pokračovat. Romy čistila první várku, potom najednou oběhla box dokolečka, něco jí vadilo. Páté miminko se zaseklo. Tlačila a tlačila. Nejprve menší placenty, potom konečně vykoukla hlavička. Obal byl stržený, ale mládě nedýchalo. Potom přece jen zalapalo po vzduchu - a zase nic. Za chvíli opět zalapalo - bohužel po chvíli přestalo dýchat úplně a žádné oživovací pokusy nepomohly. Krásný černý kluk, 75 g, to nezvládl. Jak jsem se snažila ho oživovat, málem jsem nestihla vyndat z obalu šesté miminko, které se samička již ani nepokoušela opatřit. Mělo namále, ale ještě se nadechlo. Je ale takové divné, polehává..
No a na závěr ještě informace: Romy porodila šest černých kluků!! Jeden nepřežil, jeden je přidušený a možná to také nezvládne. Všichni jsou krásní. Váhy jsou na šesterčata skvělé - 91 g, 85 g, 80 g, 80 G, 75 g (ten nepřežil) a 63 g (přidušený). Romy měla obrovský hlad, je hubená, ale čilá.
Nevěřím, že by je sama uživila. Tak asi budu dokrmovat čtvrtý vrh! A to ještě nerodily další dvě samičky. To mám za to, že jsem je v létě odvezla na venkov! Líbilo se jim tam natolik, že zabřezly prakticky všechny ve stejnou dobu. No a teď je to radost, ale i starost.
No a Itchy? Po jeho příjezdu to vypadalo, že neumí nic jiného, než celý den ležet na boku a spát (skutečně, několikrát mě vyděsil, vypadalo to, že uhynul!), ale samičky ho záhy z jeho letargie probraly!. Jestlipak i další samičky budou mít samé kluky! Ale hlavně aby to dobře dopadlo!
 
První čtyři - foto 28. 10. 2012

Porod pokračuje - foto 28. 10. 2012

Romy a šesterčata - foto 28. 10. 2012

Pozn. z 31. 10. 2012 Ze šesti mláďat zůstala čtyři. První nepřežilo porod, druhé, přidušené, to vzdalo dneska - sameček posedával stranou, střídavě chladnul, chvíli to již vypadalo, že to půjde, krmila jsem ho uměle, samice si ho nevšímala. Dnes jsem ho našla mrtvého. Zdá se mi, že samice mu k tomu trochu dopomohla tím, že ho zalehla. Včera jednomu z mláďat potrhala ucho, což je škoda, miminka byla naprosto dokonalá. V tuto chvíli se již snad chová normálně, ale mléka zatím moc nemá. Kluci jsou hladoví. Trochu je přikrmuji, čekám, až se samice rozkojí.

Moriarty, foto 17. 11. 2012

Magnus, foto 17. 11. 2012

Matador, foto 17. 11. 2012

Merlin, foto 17. 11. 2012
 
 24. 10. 2012 VRH L9 BABETA SKINNY VELVET + GABIN SKINNY VELVET
Babeta se narodila 16. 4. 2011 a toto byl její první vrh. Naštěstí se nepotvrdilo, že je již na miminka stará a že se jí neroztáhnou porodní cesty. Nějak se jí nechtělo zabřeznout. Měsíce žily se samečkem v jednom boxu - sestřička Barunka porodila zcela bez problémů v srpnu, Babetka až teď - a rovnou šesterčata. Pět holčiček a kluka. Jenže - dvě holčičky , ty největší, nežily. Zůstala poměrně drobná miminka, další samička, ač jsem se ji snažila dokrmovat, též nepřežila. No a s pomocí přikrmování zatím přežívají tři - kluk a dvě samičky. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Babetka sice kojí, ale moc nepřibývají. Musela jsem ji přemístit do malého boxu, ve větším sedělo každé miminko samo v jednom rohu a samice se o ně nezajímala.V malém prostoru se všichni semkli a od té doby probíhá vše, jak má. Miminka jsou maličká, drobounká, no jsem ráda, že samička je živá a zdravá, tak snad se alespoň nějaké miminko podaří odchovat - všechna sají, ale zatím moc nepřibývají. Pomáhám této samičce i Dolores, kde to také moc dobře nevypadá. Ach ty nešťastné mnohočetné vrhy!
Poznámka z 30. 10. 2012 Zatím je vše při starém - to jen nemám čas doplnit informace a fota - dokrmuji totiž ještě miminka z vrhu J9, přikrmuji i vrh K9 a nově též pět samečků z vrhu M9...

Babeta s mláďaty, foto 31. 10. 2012

Lotus, foto 17. 11. 2012

Loretta, foto 17. 11. 2012

Lovella, foto 17. 11. 2012
 
19. 10. 2012  VRH K9  NORMA SKINNY VELVET + JUNGLE JIM VANDULKA
První vrh po našem novém samečkovi se vydařil, narodila se čtyři pěkná  miminka, zdá se, že v barvách čená - bílá a černá s bílou. Ráno již bylo hotovo - dvě holčičky a dva kluci obklopovali maminku, z povzdálí na ně dohlížela teta Hlavička.
Jelikož dnes jedeme morčátkům pro další zásobu sena, fota a podrobnosti přidáme někdy později. Jsem moc ráda, že se vrh povedl, a že tedy můžeme v klidu odjet. Norma již v posledních dnech byla "na rozsypání", stále jsem ji chodila hlídat. No a ona si takto dobře poradila sama.

Hrdá matka Norma - no a opravdu má být na co pyšná. Foto 20. 10. 2012

"Strakatá miminka" z vrhu K - 2 kluci a 2 holčičky, foto 20. 10. 2012
Mláďata se zdají být v barvě černá - bílá, ale vzhledem k tomu, že Norma je tan černý - bílá, musím počkat, zda to tak opravdu zůstane (matka Normy, Hlavička, je černá - bílá, otec vrhu, Jim, je bílý s černou a červenou).

Korzár, foto 17. 11. 2012

Korzár zprava, foto 17. 11. 2012

Kent zleva, foto 17. 11. 2012

Kent zprava, foto 17. 11. 2012

Kornélie, foto 17. 11. 2012

Komtesa, foto 17. 11. 2012
 
14. 10. 2012   VRH J9  DOLORES SKINNY VELVET + WHITE
Tak to máme konečně za sebou, Dolores i já - neboť mám na tom své zásluhy, musím se pochválit :). Dolores, dcera Uninky, o kterou jsme v létě tak nešťastně přišli, mi totiž dělala starosti. Od chvíle, kdy jsem ji byla nucena oddělit od samečka, jen posedávala, byla taková "trpná", no a moc jí nechutnalo. Ani paprika, okurka, nic, vše okolo ní zůstávalo ležet. Břicho veliké. Až příliš na malou, drobnou samičku. Vždycky, když jsem šla okolo boxu, hladila jsem ji po hlavičce. Neutíkala, snad na to dokonce i čekala. Dnes jsem i pohmatem zjistila, že se porodní cesty hodně otevřely. Ovšem Dolores seděla stále ve svém dolíčku, jako malá slepička na vajíčkách - a stále nic. Teprve pozdě večer jsem si všimla, že porod začal - přišla jsem právě k prvnímu mláděti. To již bylo venku, pěkné, živé - to jsem si oddechla. Dolores ho dlouho, předlouho čistila, teprve potom, jen tak mimochodem, porodila mládě druhé. Se vším si poradila, jen jsem zpovzdálí vše kontrolovala. Pauzy mezi jednotlivými miminky byly opravdu dlouhé - a břicho stále veliké. V průběhu nekonečného čištění druhého mláděte najednou porodila mládě třetí. A nic - nevšímala si ho, stále se starala o ta první dvě. Zbystřila jsem - dosud byla samička velice šikovná a k ničemu mě nepotřebovala, tak co teď? Mám se do toho vložit? Čas utíkal v neprospěch mláděte.. Tak už jsem na nic nečekala a protrhla jsem blánu na čumáčku. Mládě se již trochu dusilo, ale ještě to rozdýchalo. Dolores by ho opravdu byla nechala v obalu. Ještě nějakou chvíli si ho nevšímala, no a potom konečně pochopila, že má děti tři. To se ovšem již dralo na svět čtvrté, před ním ovšem ještě vyšla ven placenta, která zkrvavila již očištěná miminka. No a Dolores si všímala placenty a opětného čištění již tolikrát očištěných mláďat - protržení obalu a rozdýchání čtvrtého miminka bylo opět na mně. Ale zvládla jsem to, ostatně nebyl to můj první porod :). Bohužel boule na břiše chudinky Dolores dávala tušit, že ještě nejsme u konce. Po poměrně dlouhé době se Dolores ještě jednou napnula k vytlačení pátého, posledního miminka. Tady byla opět velice akční a vše zvládla sama, naprosto dokonale.
Pět živých miminek a vyhublá samička.. Ne apatická, ale přesto taková chudinka zubožená. Ňa jedné straně radost a úleva, na druhé starost, jak tolik dětí Dolores zvládne. Lepší je, když jich je méně. Aby to nakonec špatně nedopadlo. Před očima mám Uninku. Bohužel se nám nepodařilo odchovat ani její sirotky..
Jedno z mláďat se zdá být menší, poněkud chladnější než ostatní. Všichní lezou pod maminku. Ta po nich dost neurvale šlape, ostatně i v průběhu porodu už kolem sebe neměla prostor, měla jsem strach, že mláďata zamáčkne.
Jestlipak je ráno najdu všechny - jsou to tři kluci a dvě samičky, jedna chlupatější.
(Váhy: kluci 56 g, 59 g, 72 g a holky 70 g ,75 g). Zatím je tedy za námi porod, vyhráno ale ještě zdaleka není. Přinejmenším se bude muset dokrmovat.
První fota:
 
Dolores rodí. Foto 14. 10. 2012

VRH J9 - tři samci a dvě samičky

Těsně po porodu - půlnoc 14. 10. 2012
Poznámka z 20. 10. 2012 Tak je o jednoho chlapečka méně. Od začátku byl divný, stále polehával někde stranou, chladnul, potom již ležel na boku. Třikrát se mi ho podařilo "nastartovat" dokrmováním a následnou masáží srdíčka, zápasili jsme takto tři dny, než to vzdal. Ostatní mláďata "rozdojila" maminku a zdá se, že se jim daří dobře.
30. 10. 2012 Tak bohužel s bílými miminky se moc nedaří. Již jsem doufala, že čtyřem zbylým nic nehrozí, potom ale přišla pohroma. Zcela nečekaně jsem v boxu našla mrtvého jednoho z chlapečků. Den předtím jsme jim čistili box, vše se zdálo být v naprostém pořádku - no a druhý den najednou tohle. A odpoledne se mi nezdál ani druhý sameček, posedával, krčil se, i samičky vypadaly pohuble - Dolores přestala kojit. Měla měkké bobečky, mláďata byla potřísněná, vypadala po chvíli hrozně. Šlo to velice rychle. Malý sameček dostal akutní průjem. I jedna ze samiček měla potíže. A zatímco u Dolores stačila dávka Bio Lapisu, aby se vše rychle upravilo, samečkovi jsem již pomoci nedokázala. O malou holčičku jsem bojovala několik dní - a snad se to povedlo. Obě zbylá mláďata ještě dokrmuji, ale již zase sají od maminky a vše se zdá být opět v pořádku. Jen jich z původních pěti jsou jen dvě. I když mě to samozřejmě mrzí a je to velká škoda, jsem ráda, že to dopadlo alespoń takto. 

Jane, foto 17. 11. 2012  

June, foto 17. 11. 2012
 
8. 10. 2012  VRH I9  ELVÍRA SKINNY VELVET + YNXBabyboom, říjen 2012

Neděste se, to nejsou všechno miminka Elvíry, jen se ta nově narozená pomíchala s těmi od Anuschky - samičky jsou spolu v boxu. Je to nádhera, dva krásné, zdravé vrhy. Kluci jsou v převaze, je jich šest, holčičky jen dvě.

Snad se nám samičky odměňují za ten tříměsíční pobyt na venkově, no komu by se nelíbilo pobíhání ve venkovních výbězích, spousta šťavnaté travičky, zelenina od farmářů a celé nové kolo sena!

Máme radost, ne vždy se vše tak krásně podaří. Miminka se spolu prohánějí po boxu, obě samičky se dělí o radosti i starosti s potomky, je to nádherné divadlo.

Barvy a portréty jednotlivých morčátek až někdy později.
Stále ještě se teprve zabydlujeme, bylo potřeba jet uklidit morčecí domek, vše vydesinfikovat, zazimovat... dá to práci.

13. 10. 2012 - tak konečně se představí jednotlivá miminka:

I9 - 1, samec černý - červený, 96 g, foto 13. 10. 2012

I9 - 1 zleva VOLNÝ

Ištván, foto 17. 11. 2012

Ištván, foto 17. 11. 2012


I9 - 2, samec červený, 95 g, foto 13. 10. 2012
Zatím nenabízíme

I9 - 3, samec čoko - oraž, 107 g, foto 13. 10. 2012
Zatím nenabízíme

Iron, foto 17. 11. 2012


I9 - 4, samička červená, 111 g, foto 13. 10. 2012
Zatím nenabízíme 
8. 10. 2012  VRH CH9  ZEWA SKINNY VELVET + WILL
Tak se Zewa konečně dočkala. Dlouho jsem měla pocit, že snad ani březí není, jeden den břicho měla, druhý den zas ne. Už to bylo dlouho, co jsem ji od Willa oddělila, no a ona stále nic.. Seděla sama ve velkém boxu - a nudila se.
V pondělí ráno po příchodu k morčátkům jsem stále slyšela pískání některého z mláďat. Nejprve jsem myslela, že je to u baldwinů (mimochodem se budou svlékat všichni čtyři, to je úžasné!), potom mi ale napadlo podívat se o patro výš. Ano, bylo to u Zewy! Opuštěné miminko sedělo v rohu a velice křičelo. Samice si ho vůbec nevšímala. Dokonce jsem musela odstřihnout pupeční šňůru se vším, co se na ni nabalilo. Miminko bylo rozrušené a pokoušelo se mě kousnout, což nebývá obvyklé. Kluk, tříbarevný (barvu upřesním později) byl opravdu velmi vzteklý. Což tomu bych se jen zasmála, mně vadilo něco jiného. Přední nožičku má trochu stočenou. Nejdříve se mi zdálo, že je to jen otok, ale možná to bude vývojová vada. Sice mu nijak nebrání v pohybu, ale v pořádku to asi nebude, uvidíme. Zewu s jedináčkem jsem přendala do malého boxu - a ta se nad ním konečně ustrnula. Chromíček se přisál a saje a saje a krásně přibývá. Asi to bude pěkný, velký sameček - až na tu nožičku.

Zewa s Chromíčkem. Foto 14. 10. 2012

Chromíček je krásný silný sameček - (barva zřejmě aguti zlatá? (po několika dnech to vypadá spíše na aguti oranžovou - bílou) - upřesním - je po oranžové samici s bílou a čokoládovém otci), ale má zřejmě vývojovou vadu levé přední nožičky. Nikterak mu to nevadí, krásně přibývá. Umí i pěkně běhat, do chovu si ale, myslím, že by nebylo dobré ho zařadit. (I když jsem se již informovala, oč se jedná - no a názor odborníka je, že se nejedná o genetickou vadu, ale že při porodu dojde k poškození úponů šlach, ovšem stejně se to spravit nedá. Mám v chovu již jednoho samce s v mládí zlomenou nohou, který přesto krásně nakrývá a je zcela v pohodě, ovšem jedná se o nohu zadní. Tady si netroufám předpovědět, jak bude sameček v tomto směru šikovný.

Kdyby tedy někdo z vás, kteří čtete tyto stránky, měl zájem hýčkat toto morčátko jako mazlíčka ( nebo v případě, že se skutečně nejedná o vývojovou vadu, ale pouze o poškození úponů šlach, to s tímto samečkem zkusit i v chovu), napište nám. (Pozn. CHROMÍČEK JE JIŽ REZERVOVÁN.)


Chromíček má zkroucenou levou přední nožičku, chodí po nártu.
Foto 14. 10. 2012

Škoda té vady, je to krásně strakaté morčátko, moc se nám líbí.

Chromíček 16. 10. 2012 - barva se jeví již spíše jako aguti oranžová, pěkně tmavá - bílá

Chromíček zprava, foto 16. 10. 2012

Chromíček, na přání nových majitelů Chromiko, před odjezdem do nového domova.

A ještě jednou zprava. Miloučký, zcela bezproblémový sameček, velké, silné mládě. A v novém domově se prý také hned zabydlel. Foto 10. 11. 2012
 
29. 9. 2012  VRH BA2 ELIŠKA CAVIA BOHEMIA + YEMI ANDYMAR
Narodili se nám čtyři baldwinci! Podrobnosti a fota v kapitole Baldwini. 
 
24. 9. 2012  VRH H9  EUFORIA SKINNY VELVET + CHARLESTON SKINNY VELVET, SKG
V době největšího zmatku, při nakládání morčátek při našem návratu z prázdnin, přivedla na svět Euforia čtyři miminka - tři skinny a jedno genové. Genová holčička vypadá veliká, tři maličcí naháčci ale nevzdávají boj u cecíků - musí se snažit, aby na ně něco zbylo. Nejmenšího chlapečka přikrmujeme.
Jsme již opět přestěhovaní, bylo to náročné proto se omlouváme že fota dodáme až dodatečně. Nestíháme :).

Miminka se konečně představují - foto 9. 10. 2012, tři holčičky (zřejmě dvě oranžové a červená) a čokoládový kluk - ještě se dobarvují.

PŘEKVAPENÍ: Z nejmenšího chlapečka je HOLČIČKA, takže čtyři holky!!


Halinka, SKG, oranžová, foto 13. 10. 2012, váha 195 g

Zůstane doma, foto 4. 11. 2012


Holinka, oražová, foto 13. 10. 2012, váha 136 g

Zůstane doma, foto 4. 11. 2012

 
Hoblinka, červená, foto 13. 10. 2012, váha 125 g

Slabší mládě, nabízet tuto holčičku je opravdu předčasné.
Foto 4. 11. 2012

 
No a Hladíka jsme přejmenovali na Hladinku, samička čokoládová. Foto 14. 10. 2012

Samička pravděpodobně zůstane doma.
Foto 4. 11. 2012 

( U tohoto vrhu čekáme, jak se vše vyvine. Miminka se sice mají k světu, ale jejich maminka je unavená, má málo mléka, mláďata přibývají pomalu. I když doufáme, že vše dobře dopadne, zatím o prodeji morčátek z tohoto vrhu neuvažujeme.)  
 
23. 9. 2012  VRH G9  JANNIS SKINNY VELVET + EBONIT SKINNY VELVET
Ve stejný den, kdy se to Xifě nepovedlo, naopak Jannis předvedla parádní porod. Ani jsem u ní miminka ještě nečekala, i když oddělenou od samečka jsem ji již nějaký den pro jistotu měla. No a najednou v boxu nebyla sama, ale schovávala za sebou jedno jediné, veliké mládě - černou holčičku, 131 g. Od počátku bylo vše bezproblémové. Jsem moc ráda, že porod tak velkého mláděte drobnější Jannis tak dobře zvládla.

Gloria, černá samička, foto říjen 2012
(Gloria zůstane doma, je to pěkný, silný jedináček).
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes246
mod_vvisit_counterVčera256
mod_vvisit_counterTento týden1049
mod_vvisit_counterMinulý týden1741
mod_vvisit_counterTento měsíc4913
mod_vvisit_counterMinulý měsíc7274
mod_vvisit_counterVše1718980

Online (20 minutes ago): 2
Vaše IP: 34.230.9.187
,
Dnes: Led 20, 2022

Copyright 2009 by MaraXa