Novinky

6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/ nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)
Po COA 2019 a 9 th Double Cavy Show v Lysé nad Labem 2019, dostala naše morčátka ocenění nejvyšší i na 7 th Winter Double Cavy Show 2020 v Toulcově dvoře. Květen 2020 velká radost! Úspěchy na virtuální výstavě morčat na Ukrajině - viz kapitola Výstavy!

15. 5. 2010   DALMATINCI

Tak tedy rozhodnuto! K naháčkům přibyde několik chlupáčků!
ONO TO ANI NEMOHLO DOPADNOUT JINAK!!!
Kdo sledoval naše stránky, možná si všiml, že k jedináčkovi z vrhu M4 najednou přibyli dva chlupatí nevlastní bratříčkové. Samička Frída se totiž ujala dvou osiřelých dalmatinků ze spřátelené CHS Rugantino. Doufali jsme, že je přijme a bude je kojit. Což o to, Frídabyla moc hodná, sice nejprve zírala na to chlupaté nadělení,


protože něco takového v životě neviděla, potom ale s naprostou samozřejmostí přijala kluky do své "náruče" a poskytla jim všechno, co maminka morčecím dětem poskytuje. Její pohostinnost bohužel se vším všudy využil pouze jeden z nich.


I jedináček Mystic (schovaný za maminkou) kluky krásně přijal a byl moc rád, že již není sám.

  


Tak takhle přišli, 17. 4. 2010, byly jim čtyři dny a byli slaboučcí - jejich maminka umírala a již nebyla schopná kojit. Měli ještě černou sestřičku, ta to ale hned první den vzdala....


Tady jsou na ukázku jejich praví rodiče. Colombínka Rugantino (vlevo) porod zaplatila životem. Vpravo Lexx Savonnier.


Černohlávek brzy pochopil, co je pro něj dobré, ale Lysinka se u "maminky" pouze hřál, veškerá stravovací péče zůstala na mně. Je odchován kaší "Borisovkou".


Nakonec to snad zvládli oba - i když Lysinka přece jen trochu zaostával v růstu a potřeboval zvýšenou péči.


Černohlávek, moc hezký sameček.


Lysinka
A právě maličký Lysinka mě tolik potřeboval - i po čtyřech týdnech našeho společného snažení každý den ráno stál v rohu boxu a pískal na celou místnost - chtěl kašičku. "Borisovka" ale již nestačila, Lysinka nepřibýval, vypadalo to špatně... Opravdu potřeboval hodně zvýšenou péči. Koupili jsme dle rady Osmizrnnou kaši. Zabrala, Lysinka začal zase přibývat. Snad máme vyhráno!
Je jak vrabčáček, mírný a něžný - důvěřivý a přítulný. ZůSTÁVÁ U NÁS!!


22. 5. 2010 Poslední foto šťastné rodinky
Zleva: Lysinka, Frída, Mystic, Černohlávek


A za pár dnů bylo všechno jinak...
22. 5. 2010 uhynul Černohlávek po dietní chybě. Dostal prudký průjem po zeleném krmení, kterým jim obětavě přilepšovala jejich majitelka. Měla takovou radost, když oba kluky viděla. A další den jsem jí musela oznámit tohle.. Nedalo se vůbec nic dělat.
Lysinka to přežil, ale ještě po týdnu má problémy a nepřibývá. I on je extrémě citlivý na trávu a lupení. Po poradě s veterinářem bere Bio-Lapis a drží přísnou dietu. Lysinka byl ale od začátku problémový, Černohlávek naopak velice prospíval a byl právě před odchodem k nové majitelce.
Je to opravdu smutek. A obrovská škoda tak nádherného tvorečka. 

9. 6. 2010 Lysinka bojuje stále s průjmem, nepřibývá. Znovu jsme navštívili veterináře, dáváme léky a podpůrné prostředky. Lysinka zhubnul na 179 g a vypadalo to špatně. Dnes je důvod k mírnému optimismu. Je to statečný bojovník. Prognóza je zatím nejistá..

23. 6. 2010 se bohužel zakončil i Lysinkův krátký život. Za tu dobu, co tu s námi byl, si nás ovšem velice získal. Byl to důvěřivý, milý chlupáček, již velice ochočený, komunikativní.  Bojoval do poslední chvíle, prakticky dvakrát překonal smrt, potřetí se mu to již nepovedlo. Stále to ještě moc bolí...
 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes345
mod_vvisit_counterVčera524
mod_vvisit_counterTento týden1268
mod_vvisit_counterMinulý týden2346
mod_vvisit_counterTento měsíc2934
mod_vvisit_counterMinulý měsíc11981
mod_vvisit_counterVše1454818

Online (20 minutes ago): 8
Vaše IP: 3.235.74.77
,
Dnes: Čec 08, 2020

Copyright 2009 by MaraXa