Novinky

ÚNOR 2019
Děkujeme Vám, že stále přispíváte do ankety KOLIKA LET SE DOŽILO VAŠE SKINNY MORČÁTKO. Pokud máte nějakého skinny rekordmana, který se dožil více než sedmi (osmi) let, napište, pošlete foto, rádi tuto skutečnost zveřejníme u nás na stránkách.
6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/
nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)
Domů Odchovy SKINNY 2011 17. 2. 2011 VRH T5 NUTELLA + FABIO
17. 2. 2011  VRH T5  NUTELLA SKINNY VELVET + FABIO Z DOBRÉ VODY
Dnes odpoledne porodila Nutella dva kluky - černé tan. Přišla jsem ve chvíli, kdy ležela pod pelíškem. Nějak se mi to nezdálo, pelíšek jsem odhrnula, jako již několikrát v posledních dnech, kdy Nutella dávala najevo, že jedinou její zábavou je přikrývat se pelíškem a pařit se pod ním. Protože jsem již porod čekala každou chvíli, kontrolovala jsem ji častěji - a přesto neuhlídala! Zahlédla jsem pod pelíškem pár hoblin zbarvených krví. Bylo to ve velkém boxu. Vzadu pod stříškou jsem něco zahlédla. Miminka! Proč není u nich? Krčila se u nich druhá samička, Aranka. To snad ne? Copak to zase dopadlo špatně? Nutella vystřelila zpod pelíšku, přeběhla po mláďatech, doslova po nich dupala. Viděla jsem, že jedno se snaží uhnout, druhé se opravdu moc nehýbalo a bylo chladné.

Sameček vlevo žil jen chvilku, byl přidušený. Foto 17. 2. 2011
Dlouho jsem se ho pokoušela oživit, dýchalo, lapalo po vzduchu. Zahřívala jsem ho, třela, chvíli to již vypadalo, že se "chytí", bohužel to tentokrát nevyšlo. Dlaň jsem měla celou od krve, samička totiž ukousla pupeční šňůru moc těsně u břicha. Ale už to bylo stejně jedno. Takový krásný kluk, 107 g! Nějak ten chov přináší víc stresu než radosti. Ta bezmoc, v ruce mládě, překrásné, ještě trochu živé, člověk si tolik přeje, aby vyskočilo a zůstalo na světě! Ten zmar opravdu bolí. A pochybnost: Neměla jsem samičku oddělit před porodem do malého boxu? Seděla by tam ale jak pecka, to není dobré.. S Arankou, svou dcerou, byla veselá, je v plné síle i po porodu, téměř na ní není vidět, že rodila. Prostě nějak zazmatkovala. Již zkušená matka a chová se, jako kdyby své děti vůbec nechtěla. Schová se před nimi pod pelíšek, skáče po nich, nejde k nim, jedno to zaplatilo životem. Nebo jí vadí druhá samička? Já nevím, snažila jsem se zachránit to umírající miminko, ale v ohrožení je i to druhé. Dopadlo to nakonec tak, že jsem jí mládě musela vzít, chovala se k němu hrozně. Takový krásný kluk, černý tan, 133 g. Dýchá zrychleně, je celý podupaný, vtlačila ho do podestýlky. Běhá po boxu jak splašená. Znám chovatele, kteří již něco podobného zažili, už několikrát jsem slyšela dotaz, zda může mít morčecí samice laktační psychózu. To opravdu nevím, Nutella se takto ještě nikdy nechovala. Vymýšlíme řešení, stěhujeme boxy, oddělujeme Aranku. Úleva, přijaly ji samičky v jiném boxu. Mohla tam jít již dřív, ale nechtěla jsem Nutellu nechat samotnou, byly spolu odjakživa. Po akci "kulový blesk" uvolňujeme menší boxík, místo pelíšku dáváme jen kobereček, nad něj stříšku. Zdá se, že je tam Nutella již trochu klidnější. Vracím jí opatrně mládě. Moc se k němu nemá, chudák kluk je takový opuštěný. Vypadá to ale, že už se Nutella zklidnila, tak doufám, že se ho nakonec ujme.

Sbližování - Nutella se synem 17. 2. 2011 večer

17. 2. 23:47 Tak snad mohu jít v klidu spát, chlapeček si maminku nakonec přece jen získal.
Poznámka z 19. 2. 2011 I když je odchov tohoto miminka stále trochu drsný, snad bude nakonec vše v pořádku. Již jsem ale několikrát zasahovala - Nutella stála plnou vahou na svém potomkovi, mládě pískalo... Jednou již zase byl malý TAURUS, jak mu říkáme, přidušený. Maminka mu stála za hlavou, na krku. Ztěžka a zrychleně potom dýchal. Velké pískání bylo, když mu přišlápla nohu. No to je tedy matka!

Taurus 4. 3., váha 249 g

Taurus, černý tan, 7. 3. , váha 430 g

Taurus, černý tan, 14. 4. 2011 - zůstává doma

Taurus 6. 6. 2011, váha 789 g. Bude z něj mohutný sameček.
 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes902
mod_vvisit_counterVčera1959
mod_vvisit_counterTento týden8527
mod_vvisit_counterMinulý týden9416
mod_vvisit_counterTento měsíc30994
mod_vvisit_counterMinulý měsíc50053
mod_vvisit_counterVše890437

Online (20 minutes ago): 31
Vaše IP: 3.88.156.58
,
Dnes: Kvě 24, 2019

Copyright 2009 by MaraXa