Novinky

6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/ nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)
Leden 2020 Můžeme se pochlubit dalším velkým výstavním úspěchem. Po COA 2019 a 9 th Double Cavy Show v Lysé nad Labem 2019, dostala naše morčátka ocenění nejvyšší i na 7 th Winter Double Cavy Show 2020 v Toulcově dvoře. A jelikož se již pomalu chystáme do morčecího důchodu, tak nás takovéto zhodnocení naší mnohaleté chovatelské činnosti obzvláště těší.  
Domů Odchovy SKINNY 2011 3.4. 2011 HILDA + GRÁL SKINNY VELVET

3. 4. 2011  POROD NA NÁVŠTĚVĚ   HILDA OD KAZBUNDY + GRÁL SKINNY VELVET (genový skinny) - morčátka z tohoto vrhu nejsou na prodej
Hilda je jedno z morčátek z CHS, která u nás přezimovala a zároveň byla připuštěna k našemu samečkovi. A ačkoli jsem již majitelku požádala, aby si svá morčátka opět vzala domů, u vysoce březích samiček, jako byla Hilda a Poggie, jsem se naopak přimlouvala za to, aby se ještě nestěhovaly, že by jim změna těsně před porodem nemusela prospět. Hilda již byla opravdu širší než delší.
A opravdu - miminka na sebe nedala dlouho čekat! Dnes ráno našla naše babička, která se o Hildu a Poggie ve vedlejším bytě vzorně stará, pět živých, zdravých miminek. Hned jsem se běžela podívat - a opravdu - krásná, velká miminka, dvě genová, tři skinny. Vypadá to na dva kluky a tři holčičky, ještě to upřesním. Skinny miminka jsou všechna světlá - jedno je bílé červenooké, druhé je bílé tmavooké, třetí krémové. Genové je jedno bílé červenooké, druhé nedovedu přesně určit, snad čoko (coffee-s bílou, magpie.. Vůbec nic jsem se dosud nedozvěděla o matce, z toho by se dalo něco odvodit, vím jen to, že se jmenuje Hilda od Kazbundy.
Otec, Grál, bílý tmavooký genový skinny, má za otce bílého tmavookého Pedra, v jehož krásném rodokmenu se objevují pouze bílí, krémoví, jedenkrát buff. Jeho matka Debbie, bílá, červenooká, již tak kompletně "světlý" rodokmen nemá, byť v něm ti bílí též jsou.
Takže barvu jednoho z těch dvou genových asi sama neumím určit, nevím, co má Hilda v genech.
Teď je důležité, že všechna miminka jsou v pořádku, Hilda má trochu uvolněnou zadní nohu. Jak jsem ale již viděla u Gaii po mnohočetném vrhu, vrátí se to. Jen mám trochu obavu z kojení tolika miminek, no uvidíme, jak to půjde. Asi bude nutné přikrmovat.

Páni, ta jich má!

Hilda u nás porodila 3. 4. 2011

Miminek je pět, tři skinny a dvě genová. Foto 3. 4. 2011

Bílý červenooký genový sameček, váha 90 g, foto 3. 4. 2011

Je to slate blue (nebo coffee) - bílá magpie s rubínovýma (ohnivýma) očima?
Na denním světle barva vypadá jako světlá čokoládová s bílou.
U této holčičky určit barvu zatím neumím. Váha 94 g

Holčička krémová či buff, váha 86 g, foto 3. 4. 2011

Další samička je bílá tmavooká, váha 78 g, foto 3. 4. 2011

Bílý červenooký sameček, váha 74 g, foto 3. 4. 2011

5. 4. 2011 Tak údaje o matce již mám: Hilda od Kazbundy, plemeno skinny, barva sable - krém, naroz. 30. 4. 2010 (barvy v linii matky: červená, čoko - oranž, aguti zlatá, černá, v linii otce: aguti zlatý, čoko aguti, slate blue - šafrán, himalaya, černá, červená, černo - červeno - bílá)

Květen 2011Tak tady to nedopadlo úplně ideálně. Hilda byla moc vyčerpaná, přesto se snažila všechna miminka kojit. Pomáhali jsme, jak to šlo, ale Hilda to nakonec vzdala. Miminka osiřela. Zkoušeli jsme sice jinou samici, ale nepomohlo to. Naštěstí miminkům chutnala Borisovka. Ovšem vypiplat tento vrh nebylo jednoduché. Ujala se toho naše babička, vstávala k nim v noci každé dvě hodiny. Jednomu miminku se nafouklo bříško a málem to vzdalo. Dokrmování trvalo měsíc. Byli bychom již rádi, kdyby si majitelka svá morčátka odvezla, původně bylo domluveno, že tu morčátka zůstanou přes období mrazů. Byl ale již květen, mladé samečky jsme museli oddělit od samiček. Po opakovaných výzvách si majitelka pro morčátka v květnu konečně přijela. Pro babičku nastalo těžké loučení - vždyť jim dělala maminku! Odevzdávala již velká, krásná morčátka. Tak šťastnou cestu a doufáme, že ti rozmazlenci najdou někde pěkný domov!

 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes694
mod_vvisit_counterVčera878
mod_vvisit_counterTento týden5355
mod_vvisit_counterMinulý týden8254
mod_vvisit_counterTento měsíc26419
mod_vvisit_counterMinulý měsíc33460
mod_vvisit_counterVše1357212

Online (20 minutes ago): 17
Vaše IP: 3.214.224.224
,
Dnes: Úno 23, 2020

Copyright 2009 by MaraXa