Novinky

PROSINEC 2018
Děkujeme Vám, že stále přispíváte do ankety KOLIKA LET SE DOŽILO VAŠE SKINNY MORČÁTKO. Pokud máte nějakého skinny rekordmana, který se dožil více než sedmi (osmi) let, napište, pošlete foto, rádi tuto skutečnost zveřejníme u nás na stránkách.

Sledujte kapitoly Odchovy 2018 (Skinny, Baldwini), které doplňujeme nejvíce.

Domů Odchovy SKINNY 2011 17. 5. VRH E6 FANTAZY + VAMOS
17. 5. 2011  VRH E6  FANTAZY SKINNY VELVET (genová) + VAMOS Z DOBRÉ VODY
Fantazy, krásná černá genová samička (Černinka), která se jediná zachránila ze šestičetného vrhu a která je jediným potomkem nádherného černého hladkého samce Lesleyho Terra Punktata (zemřel nám nečekaně v plné síle, trpěl na občasné dýchací potíže) dnes ráno tak trochu neočekávaně porodila svá první miminka. Ještě jsem myslela, že to chvíli počká. Přišla jsem již k hotovému - a bohužel, moc se to právě nevydařilo. Čtyři mláďata sice byla všechna živá, dvě z nich, skinny, ale tak nějak divně ležela na boku. Jedno z nich bylo úplně chladné a dýchalo nepravidelně. Fantazy si potomků vůbec nevšímala, ačkoli porod již nebyl zcela "čerstvý", vše bylo již očištěno, genová mláďata suchá. Ze všeho nejdřív jsem se pokoušela zachránit chladnoucí skinny mládě, kluka, ale nepodařilo se mi to, po chvíli to vzdal. Barvou vypadal jako zlatý aguťáček, váha 79 g. Byl hezký, škoda. Druhé skinny mládě, tak trochu černá drátěnka - holčička (76 g) sice neztrácí tělesnou teplotu, ale zato ztrácí koordinaci, padá, no je to smutné..
Zbylá dvě mláďata - genová holčička (83 g), stříbrná aguti, a genový chlapeček (67 g), také stříbrná aguti, zatím vypadají "normálně", ale samička o ně prozatím nejeví zájem.
No a na závěr jsem v boxu objevila ještě "cosi", co vypadá jako "ohlodaná kůstka či chrupavka". Domnívám se, že je to nevyvinutý zárodek pátého mláděte - později vše zveřejním na fotografiích. Tak teď hlavně aby samička byla v pořádku a vše se vyvíjelo tak, jak má. 

Fantazy s miminky 17. 5. 2011 - tady jsou ještě všichni

Otev vrhu Vamos z Dobré Vody - můj chovatelský "pokus"
Dvě genová miminka jsou dozajista po něm. Foto 17. 5. 2011

I malá černá "drátěnka" vpravo se chtěla podobat tatínkovi.
Bohužel na tom není dobře. Foto 17. 5. 2011

Toto je se vší pravděpodobností páté, nevyvinuté mládě, zárodek. Snad Fantazy vypudila vše, co v ní bylo....
Foto 17. 5. 2011


Posléze zbyla z vrhu tato dvě miminka, aguti stříbrná, kluk a holčička, obě překrásná.
maminka o ně nejevila sebemenší zájem. Ani Gemma je nepřijala. Nejprve to vzdal chlapeček. I když jsem se pokoušela dokrmovat uměle, nepomohlo to. Holčičku nakonec přijala Elvíra, ale ona stejně stále chřadla. Když jsem se ji pokoušela krmit, dusila se. Něco bylo špatně. Tolik je mi jich líto! Z vrhu nezbylo ani jedno mládě.
 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1670
mod_vvisit_counterVčera2070
mod_vvisit_counterTento týden5995
mod_vvisit_counterMinulý týden14877
mod_vvisit_counterTento měsíc41231
mod_vvisit_counterMinulý měsíc57325
mod_vvisit_counterVše599213

Online (20 minutes ago): 41
Vaše IP: 52.201.244.140
,
Dnes: Pro 19, 2018

Copyright 2009 by MaraXa