Novinky

6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/ nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)
Leden 2020 Můžeme se pochlubit dalším velkým výstavním úspěchem. Po COA 2019 a 9 th Double Cavy Show v Lysé nad Labem 2019, dostala naše morčátka ocenění nejvyšší i na 7 th Winter Double Cavy Show 2020 v Toulcově dvoře. A jelikož se již pomalu chystáme do morčecího důchodu, tak nás takovéto zhodnocení naší mnohaleté chovatelské činnosti obzvláště těší.  
Domů Odchovy SKINNY 2011 Mezislovo 25. 6. 2011
25. 11. 2011 PRŮBĚŽNÁ INFORMACE
V posledních dnech probíhal v naší CHS velký generální úklid. Tentokrát došlo i na značné změny v "zasedacím pořádku" morčátek. Prostě obrovské stěhování, aby březí samičky našly potřebné soukromí, mladí samečci aby dostali šanci nakrýt další samičky, a odrostlá miminka aby se měla kde prohánět se svými vrstevníky. Zní to velice jednoduše, opak je pravdou - po týdenním strategickém vymýšlení, kdo by se ke komu nejlépe hodil, vzaly plány opět zasvé. Domlouvání nebylo nic platné. Z leckterého boxu se ozývaly takové zvuky, že nezasvěcený kolemjdoucí by si mohl myslet, že chováme nejspíš chřestýše. Došlo na další stěhování a domlouvání: "Tenhle se ti líbí? Opravdu? Vždyť se k tobě ale vůbec nehodí! Kdo taková miminka bude chtít?" A spokojená samice se na mě dívá od genového samce, krásného skinny ženicha téměř zakousla, ten se třese za kamarádem a o žádné další rozlícené slečně nechce ani slyšet. Takže to u nás vypadá vcelku zase idylicky, i když připouštěcí itinerář byl leckdy pozměněn.. Samičky si prostě vybraly tak nějak samy, a tam, kde trvám alespoň na částečném splnění mých chovatelských požadavků, se ozývá zlověsté bouchání, dupání a kvičení. Když se jdu podívat, co se děje, je všude klid a morčátka se na mě nevinně dívají, že ona se prostě nedokážou chovat jak rozlícení tygři. 
Takže se zálibně rozhlédnu po boxech zářících čistotou, vyleštěných miskách a vydrhnutých napáječkách, ba i vykoupaných morčátkách s vzorně ostříhanými drápky a vyčištěnými oušky a toužebně si přeji, aby to takhle vydrželo alespoň o chvíli déle než normálně :). No ale už vidím, jak samička na nechtěného nápadníka stříká moč tak mohutně, že rázem skrz box není téměř vidět, a je mi jasné, že to bylo jen zbožné přání.. A to nemluvím o tom, že jinde již do právě vyčištěného boxu vytekla celá napáječka..
No prostě, naše CHS žije, a tak to má být :)

A také jsme si říkali, že v létě by snad nemusely být pelíšky, obzvlášť když si z nich naše prasátka občas dělají záchod. Při každém praní jim říkám, že to je opravdu naposledy, co po nich peru takovou "prasárnu", slušněji to říci nelze. Jenže výmluvný pohled samice: "Ty už jsi asi zapomněla, jaké to je být těhotná!" mě přesvědčil o nezbytnosti něčeho tak podstatného. Nebudu přece riskovat její nespokojenost. Když se chce pařit, ať má, co chce, jen ať všechno dobře dopadne! 

Samička ve svém oblíbeném pelíšku. foto 21. 11. 2011

No a připravit kojící matku o její pohodlí též nešlo:I miminka to náležitě ocenila :)

Takže jsme nakonec opět pelíšky rozdali všechny. Ale už opravdu naposledy!
 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes76
mod_vvisit_counterVčera579
mod_vvisit_counterTento týden1525
mod_vvisit_counterMinulý týden5618
mod_vvisit_counterTento měsíc28207
mod_vvisit_counterMinulý měsíc33460
mod_vvisit_counterVše1359000

Online (20 minutes ago): 2
Vaše IP: 3.230.148.211
,
Dnes: Úno 26, 2020

Copyright 2009 by MaraXa