Novinky

ÚNOR 2019
Děkujeme Vám, že stále přispíváte do ankety KOLIKA LET SE DOŽILO VAŠE SKINNY MORČÁTKO. Pokud máte nějakého skinny rekordmana, který se dožil více než sedmi (osmi) let, napište, pošlete foto, rádi tuto skutečnost zveřejníme u nás na stránkách.
6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/
nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)
Domů Odchovy SKINNY 2011 8.9..2011 VRH Z6 ELVÍRA + YNX
8. 9. 2011  VRH Z6  ELVÍRA SKINNY VELVET + YNX
Elvíra byla od samečka oddělená již dlouho, protože to vypadalo, že již bude rodit každou chvíli. Ona si ale dávala opravdu na čas. Do Prahy se vracela s druhou várkou našich morčátek. (Tímto se také omlouváme všem našim příznivcům, stále ještě pendlujeme mezi chatou a Prahou, a tak informace o naší CHS trochu váznou. Na chatě teď již nemáme připojení k internetu, a také trochu od všech technických vymožeností odpočíváme. Děkujeme za trpělivost, od druhé poloviny září by se vše již mělo zase vrátit do ustálených kolejí.) Přece jen se počasí již trochu více přiblížilo k podzimu, a tak jsem ji chtěla uchránit od výkyvů mezi denními a nočními teplotami, které v pražském bytě nejsou zdaleka tak patrné jako v domku na venkově.
Elvíra stěhování ve vysokém stupni březosti přestála bez úhony, a tak jsme jen vyčkávali, jak to všechno dopadne, protože již opravdu byla na prasknutí.
Dnes ráno jsem okamžitě zaznamenala kolem samičky velké hemžení. Měla jsem velkou radost, viděla jsem čtyři živá miminka, všechna tak nějak barevně nastejno, zřejmě do oranžova. Honem jsem si běžela pro fotoaparát a chtěla novou rodinku vyfotografovat. Elvíra je ale kryla vlastním tělem. Zahlédla jsem pod ní ještě další, zcela čerstvou placentu. Měla pod sebou ještě jedno mládě, bohužel v obalu. Úplně čerstvé, ale vzkřísit již nešlo. Krásná oranžová buclatá holčička, 75 g. Nevím, zda jsem ji vyrušila, ona se mě lekla a porod pátého miminka proto nezvládla, či zda tam mládě již bylo předtím. Pupeční šňůra byla odkousnutá. Mrzelo mě to, bylo to největší mládě z vrhu. Ostatní miminka jsou dle prvního předběžného ohledání tři holčičky a kluk. Jsou drobnější, samičky 70, 66 a 65 g, maličký chlapeček má 52 g, ale mají se čile k světu a již hledají cecíky. Tak nezbývá, než jim popřát úspěšný start do života a čekat, jak vše zvládnou.Elvíra po porodu 8. 9. 2011 ráno

Vrh Z6 8. 9. 2011 Držíme palce!

Poznámka z 12. 9. 2011 Z vrhu Z6 zůstávají tři krásné holčičky, chlapečka maminka zřejmě zalehla. Byl z vrhu nejmenší, ale měl se čile k světu a dral se k cecíkům, ovšem za pár hodin poté jsem ho z pod ní vyhdavala bez známek života. Škoda! Vše ostatné probíhá, tak jak má. Už se to ale úplně bojím napsat, abych to nezakřikla.

Tak takhle vypadají holčičky koncem září. Máme z nich radost. A protože jsme v létě utrpěli ztráty u miminek právě v těchto barvách, všechny holčičky z tohoto vrhu bychom si pro jistotu raději ponechali. Omlouváme se proto četným zájemcům. Snad se stejně krásná miminka povedou i v dalších vrzích.

Z6 - 1, oranžová samička

Z6 - 2, samička oranžová s bílou

Z6 - 3, samička, pravděpodobně červená

 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes884
mod_vvisit_counterVčera1042
mod_vvisit_counterTento týden11398
mod_vvisit_counterMinulý týden9416
mod_vvisit_counterTento měsíc33865
mod_vvisit_counterMinulý měsíc50053
mod_vvisit_counterVše893308

Online (20 minutes ago): 28
Vaše IP: 107.23.129.77
,
Dnes: Kvě 26, 2019

Copyright 2009 by MaraXa