Novinky

ÚNOR 2019
Děkujeme Vám, že stále přispíváte do ankety KOLIKA LET SE DOŽILO VAŠE SKINNY MORČÁTKO. Pokud máte nějakého skinny rekordmana, který se dožil více než sedmi (osmi) let, napište, pošlete foto, rádi tuto skutečnost zveřejníme u nás na stránkách.
6. 1. 2019 byla na ČT2 v pořadu Chcete mě odvysílána reportáž o nás a našich morčátkách. Kdo by se chtěl podívat  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221300038/
nebo na https://www.youtube.com/watch?v=EiUd1oyLH4A (zde ale špatný zvuk)
Domů Odchovy SKINNY 2011 25.4.2011 VRH D6 YMCA+ XENON
25. 4. 2011  VRH D6  YMCA + XENON SKINNY VELVET
Velikonoce skončily úsměvně. Samice Ymca (= Půlinka) se předvedla vskutku zajímavě. Poté, co po příchodu k nám po předchozím porodu vypadala, že nedožije Vánoc a téměř jsem nedoufala, že ji zachráním, najednou si to "rozmyslela" a zlepšila se tak dokonale, že z té nemocné chudinky bylo najednou "zvířátko", které mi tu šikanovalo ostatní samičky. Když už putovala z boxu do boxu, a všude byl rozruch, a jednou v noci jsem tu bezradně stála a již opravdu nevěděla, kam ji dát, přišel na řadu Xenon. Rázem byl klid. Oběma partnerství vyloženě prospívalo, no a po čase bylo zřejmé, že Půlinka zabřezla. Trochu jsem měla strach, aby to nějak neodnesla, ale kdepak Půlinka. Ještě dnes ráno stála na zadních a dožadovala se svého přídělu čehokoliv, neboť je opravdu velice žravá. I večer se ještě tvářila, že nic, až téměř o půlnoci se strhl mezi morčaty nějaký rozruch. Šla jsem se tedy podívat, co se děje - a opravdu, je nás o dvě morčátka víc! Jedno jsem viděla na dálku, jak svítí do šera svou bílou barvou, na druhé jsem si šla specielně posvítit. Nejdřív jsem to vůbec nechápala. Vždyť Půlinka nebyla s nikým jiným než se skinny Xenonem! A ona je též skinny. Jak to tedy, že mají chlupaté mládě?!! To přece není možné, v tomhle mám přehled! Vyzvedla jsem mládě z boxu, chlupy hrubé jako DRÁTĚNKA - a už je mi to jasné. Máme v chovu naši první drátěnku! Ale jakou! Je to kluk, úplný huňáč, černý s bílou lysinkou. Bude hezký, je krásně černý, no to je neuvěřitelné.
Takže po prvním "ohledání": dva velcí kluci, albín (127 g) a dokonalá drátěnka, černý s bílou (113 g). Půlinka zůstala v dokonalé kondici, kluci si již našli každý svůj cecík.

Jsou na světě! Půlinka s miminky. Foto 25. 4. 2011

Foto 25. 4. večer po porodu. Co je to tam vzadu podivného?

D6 - 1, bílý sameček, váha 127 g, asi též trochu zaroste. Foto 26. 4. 2011

D6 - 2, roste jako z vody. Foto 3. 5. 2011


D6 -2, no a tady je již "výkvět našeho chovatelského úsilí". No není to přepychová "drátěnka"?
Kluk, černý s bílou, váha 113 g, foto 26. 4. 2011

D6 - 2, foto 3. 5. 2011, dráteníček ztrácí chloupky

Pozn. z 24. 5. 2011 Obě miminka jsou v pořádku, bílý chlapeček je již pěkný obr, dráteníček se "oloupal" a momentálně vypadá jako hezký skinník. Domnívám se ale, že je to jen na přechodnou dobu.
Poznámka z 10. 6. 2011 Bohužel přišli o Půlinku. I když porod a následnou péči zvládla výborně, začala ubývat na váze. Nejprve jsem to přičítala kojení, posléze se mi to ale již nezdálo. Přidaly se i střevní potíže (ty již měla před pár měsíci po příchodu k nám), téměř průjem. Poněkud předčasně jsme oddělili miminka a Půlince dopřávali léčbu i zvýšenou péči. Měli jsme radost, že se vše upravilo. Bobečky byly zase jak má být a zdálo se, že se vše k dobrému obrací. Půlinka ale i tak stále hubla. Přidaly se dýchací potíže, na které ATB již nezabrala.

Dorian a David, červen
Zvláště menší Doriánek by byl maminku ještě chvíli potřeboval. Po jejím odchodu pohubl, ale brzy našel oporu v Nathanovi a posléze Vittovi a též ve svém větším a samostatnějším bratříčkovi, u kterých stále hledá ochranu, kterou mu všichni zúčastnění až dojemně poskytují. Jíst mu ale chutná, tak snad vše zase brzy dožene.
(Bohužel se nám toto mládě nepodařilo zachránit. Ještě jsme nevěděli, že takto přijdeme i o další mláďata. Léčila jsem ho spolu s Tarasem současně. Tarase se podařilo zachránit, Doryánek to ale nezvládl. O tom všem píši až mnohem později, v kapitole Nemoci.).
 

Na prodej

Anketa

Kolika let se dožilo vaše skinny morčátko?
 

Počítadlo přístupů

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes901
mod_vvisit_counterVčera1959
mod_vvisit_counterTento týden8526
mod_vvisit_counterMinulý týden9416
mod_vvisit_counterTento měsíc30993
mod_vvisit_counterMinulý měsíc50053
mod_vvisit_counterVše890436

Online (20 minutes ago): 31
Vaše IP: 3.88.156.58
,
Dnes: Kvě 24, 2019

Copyright 2009 by MaraXa